Poptávka
+420 544 525 210
Napište nám

Bezpečné a spolehlivé ovládání těžké techniky v extrémně náročných podmínkách.

Bezpečné a spolehlivé ovládání těžké techniky v extrémně náročných podmínkách.

Vysoké i velmi nízké teploty, vysoká vlhkost vzduchu, nečistoty a spousta prachu. K tomu přidejte velké rázy a vibrace. To jsou reálné podmínky, se kterými se musí vypořádat těžká technika.

Bezpečné, přesné a hlavně spolehlivé ovládání těchto zařízení vám zajistí robustní inkrementální enkodéry HOG 86 od Baumeru.

 

Robustní inkrementální enkodéry řady HOG 86 pro náročné ...

Měření otáček ve velmi náročných provozních podmínkách vyžaduje robustní zařízení, ale také přesnou a spolehlivou technologii bez potřeby pravidelné údržby.

Robustnost provedení umožňuje použití i v nejnáročnějších podmínkách.

Aby enkodér vydržel i v těžkých provozních podmínkách, má zesílenou tloušťku stěn pouzdra na 10 milimetrů. Pouzdro je navíc ošetřeno speciálním antikorozním nátěrem kategorie C4, který umožňuje použití ve vlhkém prostředí na souši i na moři.

Kompaktní provedení pouzdra se stupněm krytím IP 66 zajišťuje perfektní izolaci proti prachu, špíně i kapalinám a je navrženo pro extrémní provozní teploty od -40 do + 100° C.

Izolovaná ložiska chrání veškerou elektroniku enkodéru proti vlivům vířivých proudů, a tím zajišťují významně delší životnost enkodéru. Pro ještě větší ochranu je možné použít speciální hybridní ložiska s ještě vyšší izolací.

Uložení ložisek na obě strany hřídele mnohem lépe kompenzuje vysoké radiální i axiální zatížení hřídele a tím zajišťuje vysokou provozní životnost.

Vysoká kvalita signálu a přesné výsledky měření, na které se můžete spolehnout.

Technologie snímání OptoASIC zajišťuje trvale vysokou kvalitu signálu a přesné výsledky měření i v extrémních pracovních podmínkách.

Vysoce výkonné výstupní ovladače zajišťují špičkovou kvalitu signálu i při směrování na velké vzdálenosti a to až na 550 m v případě signálu TTL nebo 350 m v případě HTL. 

Není problém udržet vysokou kvalitu signálu ani při teplotě 100º C na vzdálenost přes 300 m se zachováním výstupní frekvence 100 kH.

Snadná instalace a spolehlivé připojení přes svorkovnici.

Čtyři montážní otvory v přední i zadní části enkodéru umožňují optimální uchycení pomocí upevňovacího ramene, které může být namontováno až do 12 různých úhlových poloh.

Potřebujete monitorovat nad/pod otáčky? Máte vysoké nároky na spolehlivost měření? Podívejte se na přehled typů.

Enkodér HOG 86 lze kombinovat s vyhodnocovací jednotkou (speed switch) pro monitorování nad otáček a pod otáček zařízení, díky čemuž dosáhnete přesnějších, spolehlivějších výsledků měření a prodoužíte životnost zařízení a zároveň snížíte nároky na údržbu.

Provedení enkodéru HOG 86 M s redundantním snímáním zajišťuje dvojnásobnou jistotu přesnosti měření a v kombinaci s kontrolním systémem EMS, je ideální variantou pro aplikace s vysokými nároky na bezpečnost. 

Základní varianty:

Základní informace o řadě enkodérů HOG 86 naleznete v produktovém listu.

Pokud Vás tento produkt zaujal, neváhejte mě kontaktovat. Rád Vám pomohu s výběrem vhodné varianty enkodéru pro vaši aplikaci nebo zpracuji nezávaznou cenovou nabídku.