„Já to nebudu nastavovat, ať to nastaví ten, kdo to umí... já to neumím jsem tady nový... zapomněl jsem, jak se to dělá..." Kolikrát jste už slyšeli podobné výmluvy?
Kolikrát jste už slyšeli podobné výmluvy: „Já to nebudu nastavovat, já to neovládám...“, nebo „dej to Honzovi, ten to nastavuje furt“, případně „já jsem tu nový, ještě jsem s tím nepracoval...“ A seznam podobných odpovědí se může zdát nekonečný.
Takové reakce Vás mohou snadno odradit například od zavedení nového značicího systému, který by Vám mohl přinést mnoho výhod, usnadnit práci, snížit náklady a zvýšit efektivitu.
A proto bych Vám dnes chtěl přestavit jeden velmi rychlý a efektivní způsob zadávání značicích úloh pro stolní mikroúderový systém FlyMarker®mini 120/100 STATION, který:
FlyMarker®mini 120/100 STATION je stolní mikroúderové značicí zařízení vhodné pro trvalé značení malých ale i středně velkých sérií dílů. Umožňuje vyznačit texty, grafické prvky jako jsou firemní loga anebo DataMatrix kódy.
Vytváření konkrétních značicích úloh i nastavení parametrů značení se provádí přímo na displeji zařízení a ukládá se do paměti zařízení. Pro pracovníky, kteří s tímto zařízením pracují pravidelně to nepředstavuje žádný problém.
V praxi se stává, že je potřeba, aby tato zařízení obsluhovaly i osoby, které neznají tak dobře softwarové prostředí přístroje, anebo s přístrojem nepracují často, a proto potřebují opakované připomenout postup, anebo zaškolení na obsluhu.
To může zdržovat zkušenější kolegy od práce.
A právě s těmito situacemi jsem Vám chtěl pomoct maximálním zjednodušením obsluhy zařízení. Zaškolení zvládnete za jednotky minut a současně eliminujete chyby nezkušené obsluhy (např. když operátor vybere špatnou značicí úlohu pro označení dílu a následkem toho dojde k jeho chybnému označení, příp. znehodnocení).
Jak na to? Jednoduše, zvládneme to ve 3 krocích:
1. krok: Vytvoření značicí úlohy přímo v zařízení
Přímo ve značicím zařízení si jednorázově vytvoříme značicí úlohu (co chceme vyznačit a jak má výsledné značení vypadat), a poté uložíme do paměti přístroje.
2. krok: Vygenerování unikátního QR kódu
Požadované značicí údaje zakódujeme do QR kódu (případně do jiného 2D kódu) a ten vložíme do tištěného nebo elektronického pracovního postupu či průvodky.
3. krok: Načítání kódu a značení
Pomocí ruční čtečky kódů (např. IOSS IDH7010) připojené ke značicímu zařízení FlyMarker®mini 120/100 STATION naskenujete kód z průvodky, ve značicím systému dojde k rozpoznání značicí úlohy, která má být realizována a na displeji značicího zařízení se zobrazí další postup, který obsluhu povede k úspěšnému dokončení značicího procesu. Většinou už jen stačí stisknout tlačítko "Start".
Potřebujete označit jiný díl anebo jiné značení? Jednoduše naskenujete příslušný QR kód a značicí zařízení vyznačí vše, co je potřeba bez hledání a chyb.
První dva kroky hravě zvládne proškolený pracovník, anebo vám s tím pomůžeme my, abyste ušetřili čas. A samotné značení pak hravě zvládne každý i bez zdlouhavého zaškolení.
Podívejte se na ukázku značení různě velkých štítků s různým obsahem značení
Máte strach ze špatně označených výrobků? Můžete být bez obav!
Takto připravené značicí zařízení nepotřebuje pro značení ani klávesnici ani dotykový displej. To znamená, že obsluha nemá možnost provést nechtěné změny nebo nesprávný výběr značicí úlohy. Všechno, co potřebuje, je jen ruční čtečka a startovací tlačítko na značicím zařízení.
Načíst a značit tímto způsobem zvládne opravdu každý.
Pokud vás zajímá jak:
neváhejte mě kontaktovat, rád Vám poradím, anebo pomohu s nastavením.