Poptávka
+420 544 525 210
Napište nám

Nové 48 MPx barevné kamery, kterým neunikne žádný detail.

Nové 48 MPx barevné kamery, kterým neunikne žádný detail.

Rozlišení téměř 50 MPx, snímač pro barevné snímání, a navíc exkluzivně vyvinuté objektivy s vynikajícími obrazovými vlastnostmi a minimální vinětací.

Pokud potřebujete opravdu hodně dat pro analytické vyhodnocení, určitě oceníte novou řadu průmyslových kamer Baumer LXx-500C.

 

Průmyslové kamery s rozlišením 48 MPx a barevným snímačem CMOS řady Baumer LX pro náročné aplikace.

Společnými vlastnostmi průmyslových kamer řady LX jsou rychlost, robustnost a vysoké rozlišení. Švýcarský výrobce Baumer nedávno rozšířil tuto řadu o full-frame 48 MPx kamery s barevnými CMOS snímači CMV50000 od výrobce ams (CMOSIS).

Na objektivu záleží

Z velikosti snímače CMV50000 je patrné, že běžné kamery využívající tento senzor nabízí v současné době pouze dvě možnosti montáže objektivu: M42 nebo F-Mount, obě mající své výhody a nevýhody:

  • M42 je v současnosti největší průmyslový standard pro montáž objektivu, která je realizována pomocí běžného závitového spojení kamery a objektivu. Díky šroubovému spoji je tento typ upevnění považován za spolehlivější pro průmyslové aplikace, při kterých může být kamerový systém vystaven nárazům nebo otřesům. Nevýhodou je však, že většina objektivů s M42 závitem nedosahuje požadovaného průměru obrazu na snímači 46 mm.

  • F-Mount má kořeny v produktech běžné spotřební elektroniky (zrcadlovky značky Nikon) a díky bajonetovému spojení kamery a objektivu je považován za nepříliš vhodný pro průmyslové použití. Na druhou stranu může být použit s objektivy o průměru obrazu na snímači o velikosti 46 mm.  

 

  • Dalším efektem, který negativně může ovlivnit výsledné zobrazení je vinětace obrazu. Vinětace je jev, při kterém dochází k redukci jasu nebo snížení saturace obrazu na jeho okrajích relativně k obrazovému středu. Tento efekt, při kterém se jas ke krajům obrazu postupně snižuje je zapříčiněn částečným zastíněním okrajů snímače, buď jako důsledek geometrie samotného objektivu (přirozená vinětace) nebo vlivem clony objektivu (optická vinětace).   
 
 

Vzhledem k úhlopříčce (46 mm) a rozlišení použitého snímače, nemusí být vždy snadné zvolit vhodnou optiku.

Proto japonský výrobce Myutron, exkluzivně pro tuto řadu kamer Baumer, vytvořil řadu objektivů se závitem M58 s vynikajícími obrazovými vlastnostmi při nízké míře vinětace. 

Přehled objektivů se závitem M58:

 

Zvolte si optimální rozhraní podle toho, co potřebujete

Kamery s rozhraním Dual GigE (LXG-500C) mají dva ethernetové porty, kterými můžete propojit kameru s řídícím systémem na velkou vzdálenost. Propustnost tohoto rozhraní je 5 snímků za sekundu při plném rozlišení.

Rozhraní Camera Link (LXC-500C) je vhodné, pokud potřebujete opravdu dosáhnout maximální snímací frekvence až 15 snímků za vteřinu při plném rozlišení, což je vhodné u rychlejších aplikací.

 

Ideální pro náročné aplikace

Tyto kamery najdou uplatnění například ve 2D/3D metrologii, při pořizování leteckých snímků, kontrole elektronických součástek (např. vadných pixelů na displejích), při zajišťování obrazových záznamů pro zpětnou dohledatelnost a mnoha dalších specifických aplikacích.

Video o produktové sérii průmyslových kamer Baumer LX

Podívejte se na krátké video s ukázkou aplikačního využití průmyslových kamery řady LX.

Bližší informace k průmyslovým kamerám naleznete v produktovém listu.
 
 
Pokud potřebujete pomoci s výběrem optimální kombinace kamery, objektivu a dalšího příslušenství přímo pro vaši aplikaci neváhejte mě kontaktovat.
 
Rád Vám s výběrem pomohu.