Poptávka
+420 544 525 210
Napište nám

Spolehlivé měření náklonu za každého počasí

Spolehlivé měření náklonu za každého počasí

Hledáte spolehlivý a velmi přesný způsob měření náklonu i v náročných venkovních podmínkách? Upřednostňujete flexibilní a dlouhodobě bezúdržbová řešení?

Seznamte se s novými robustními snímači náklonu GIM140R a GIM500R od Baumeru. 

 

V posledních letech klademe na zařízení kolem nás stále větší požadavky. Výjimku netvoří ani potřeba znát přesný úhel náklonu zařízení.

Snímače náklonu Baumer GIM140R a GIM500R jsou nedílnou součástí mnoha různých technických zařízení a často fungují jako důležité kontrolní prvky, které dohlížejí na jejich bezpečný a bezproblémový chod. Snímače měří odchylku od vodorovné anebo svislé polohy a průběžně odesílají informaci o aktuální poloze do řídícího systému.

Snímače Baumer GIM140R jsou ideální pro měření náklonu v prostorově omezených instalacích

Odolné

Kompaktní provedení pouzdra s vysokou odolností vůči vlhkosti, povrchem opatřeným ochrannou antikorozní vrstvou s širokým teplotním rozsahem a pečlivě zapouzdřenou elektronikou s integrovanými snímacími prvky MEMS, zajišťují odolnost vůči prakticky všem nepříznivým vnějším vlivům.

Prostorově nenáročné 

Robustní, extrémně ploché hliníkové pouzdro s instalační hloubkou pouhých 14 mm, umožňuje široké využití této nové řady snímačů v prostorově omezených instalacích. 

Přesné a spolehlivé

Vysoká absolutní přesností měření (až do ± 0,4˚) a možnost zvolit redundantní systém snímání, zvyšují spolehlivost provozu a bezpečnost ovládání.

 

 

MEMS technologie

Snímače náklonu Baumer využívají senzorové prvky založené na kapacitní technologii MEMS (mikroelektromechanické prvky). Kapacitní snímací prvky MEMS ve srovnání s alternativními technologiemi nabízí výrazně menší velikost, čímž zajišťují kompaktnější provedení pouzdra. Bezkontaktní princip prvků zajišťuje minimální opotřebení a s tím spojené výrazné snížení nákladů, jakož i vysokou spolehlivost v náročných podmínkách.

 

Snímače náklonu Baumer GIM500R jsou ideální pro sofistikovaná řešení se sběrnicovým rozhraním

Extrémně přesné

Tyto snímače vynikají mimořádně vysokou přesností až ± 0,1˚, která umožňuje precizní polohování a absolutní spolehlivost.

Vysoká spolehlivost i v náročných podmínkách

Robustní design s vlastnostmi elektromagnetické kompatibility (EMC), vysokou odolností proti rázům a vibracím až 200 g, respektive 20g, širokým teplotním rozsahem od -40 do +85° C, krytím IP 69K a antikorozní vrstvou třídy C5-M je zvláště vhodný do nejnáročnějších podmínek, například u venkovních aplikací. Integrovaný firmware vyhovující normě EN13849 splňuje nejvyšší požadavky na spolehlivost, což umožňuje použití standardních dílů ve funkčních bezpečnostních systémech až do řídící úrovně (PLd).

Flexibilita připojení

Kromě klasického analogového rozhraní nabízí řada GIM500R i provedení s CANopen nebo SAE J1939.

Přehled hlavních benefitů, které nová řada snímačů Baumer nabízí:

  • snadná montáž a instalace do zařízení s limitovaným prostorem
  • přesné polohování díky vysoké přesnosti měření až do ± 0,1°
  • bezúdržbový provoz
  • rozšířený teplotní rozsah –40 ... +85 °C
  • vysoká odolnost proti rázům a vibracím do 200 g/20 g
  • stupeň ochrany až do IP 69K
  • odolný vůči korozi (C5-M)
  • spolehlivá komunikační rozhraní (sběrnicovým rozhraním SAEJ1939 a CANopen, nebo s analogový výstup 4 ... 20 mA, 0 ... 5 V, 0,5 ... 4 ,. V a 0 ... 10 V)
  • vysoká flexibilita připojení - volitelně s jedním nebo dvěma konektory M12 (CAN-in, CAN-out), kabelovým výstupem nebo kabel s konektorem "DEUTSCH" (pro aplikace v automobilovém průmyslu)
  • možnost integrace v rámci bezpečnostních funkcí až do řídící úrovně (PLd, dle ISO 13849)

Příklady aplikačního využití

Snímače náklonu lze využít pro snadná a spolehlivá úhlová měření při manipulaci jeřábů, zvedáků, průmyslových vozíků, stavebních a zemědělských strojů, při nastavování polohy solárních energetických systémů apod.

 

Produktové listy k oběma typům snímačů si můžete stáhnout zde:

  Baumer GIM140R

  Baumer GIM500R 

 

Pokud máte zájem o bližší informace nebo potřebujete pomoc s výběrem vhodné varianty snímače, neváhejte mě kontaktovat. Rád vám pomohu vybrat optimální typ přímo pro vaši aplikaci.

 

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
Produktový specialista pro průmyslové enkodéry
BAUMER