Poptávka
+420 544 525 210
Napište nám

Jedna z největších tiskáren v EU používá ke značení proměnlivých informací technologii REA JET HR.

Jedna z největších tiskáren v EU používá ke značení proměnlivých informací technologii REA JET HR.

Díky nejmodernějšímu vybavení může Slovenská Grafia a.s. zpracovat za hodinu více než 12 milionů stran A4, což z ní dělá evropskou špičku v oboru. Aby své služby ještě vylepšila, hledala tiskárna vhodné řešení přímého tisku variabilních informací.

Slovenská Grafia potřebuje tisknout variabilní data na různé formáty tiskovin

Vzhledem k velikosti produkce společnosti Slovenská Grafia, variabilitě formátů tiskovin i způsobů knihařského zpracování bylo těžké najít technologii dotisku proměnlivých informací, která by byla použitelná v různých fázích dokončovací výroby (řezání, šití vazby, lepení vazby, balení…).

Potřebovali jsme kompletně vyřešit dotisk variabilních informací a pak také kamerou ověřit, že jsou tyto informace přítomné, kvalitní a čitelné,“ uvedl zástupce firmy Slovenská Grafia.

Nejdřív si otestovali, že to funguje

Slovenské Grafii záleželo také na tom, aby bylo značicí zařízení finančně nenáročné a snadno se udržovalo. Nejdříve jí proto společnost AJP-tech zapůjčila testovací zařízení, na kterém si vše vyzkoušeli, a až pak si tiskárna objednala komplexní systém pro značení variabilních informací REA JET HR i jejich kontrolu kamerovými snímači Baumer.

Pro bezchybné fungování technologie bylo důležité, aby programátoři AJP-tech vytvořili software na míru. Tím umožnili řízení tiskových operací a okamžité vyhodnocení dat získaných z kamerového systému, který hlídal přítomnost a čitelnost značení proměnných dat.

Technologii používají už na několika zařízeních a doporučují ji dál

Nyní už tuto technologii používáme na 4 zařízeních a v nejbližší době ji rozšíříme na další dokončovací linku. Toto řešení jsme doporučili i naší sesterské tiskárně GRAFOBAL, akciová spoločnosť, která už tento systém značení variabilních dat také zavedla,“ shrnuje technický ředitel Mgr. Ľuboš Ciklamíni.

Název firmy: Slovenská Grafia a.s.

Sídlo: Bratislava, Slovensko

www.grafia.sk

 

Podívejte se na video k technologii REA JET HR

S otázkami se obraťte na produktového specialistu

Milan Kostečka
Milan Kostečka
Vedoucí oddělení inkoustového, laserového a elektrochemického značení
REA JET | LASEREVO | SCHILLING