Poptávka
+420 544 525 210
Napište nám

Vysokorychlostní průmyslové kamery s rozšířenou interní pamětí BAUMER QX

Vysokorychlostní průmyslové kamery s rozšířenou interní pamětí BAUMER QX

Zajištění spolehlivé obrazové analýzy ve vysoce rychlých procesech a náročných aplikacích výrazně zjednoduší vysokorychlostní kamery Baumer QX s rozšířenou interní pamětí.

Systémy pro zpracování obrazu se staly nedílnou součástí zařízení pro ovládání a řízení strojů nebo zajištění kvalitativní kontroly. Moderní kamerové systémy musí splňovat stále náročnější požadavky, které vyplývají z potřeb neustále se zrychlujícího výrobního provozu. Současně s vývojem nových funkcí kamerových snímačů a softwaru pro zpracování získaných dat, je kromě vysokého výkonu, požadována i mnohem vyšší kvalita obrazových výstupů.

Přesný záznam rychlých procesů v krátkých obrazových sekvencích

Vysokorychlostní kamery Baumer řady QX jsou ideální volbou tam, kde je třeba rychle zaznamenávat krátké sekvence snímků ve vysokém rozlišení. Díky CMOS čipu s rozlišením 12Mpx a snímkovací frekvencí až 335 snímků za vteřinu Vám kamery Baumer QX umožní detailní záznam velmi rychlých procesů. Nemusíte se bát ztráty detailu i při rychle se pohybujících robotických aplikacích.

Pomocí softwaru Baumer Camera Explorer (zdarma), si kameru můžete snadno nastavit přesně podle potřeb své aplikace.

Flexibilní přizpůsobení délky záznamu jednotlivým sekvencím procesu a podmínkám aplikace

Vnitřní paměť 8 GB umožňuje zachytit 2 sekundy záznamu při 335 fps s rozlišením 12 MP. Flexibilní využití paměti, umožňuje zaměřit se na poskytování nejvyšší kvality obrazu pouze ve vybrané oblasti - ROI (Region of Interest) a se 2 megapixely umožňuje získat téměř 1000 snímků za sekundu, při prodloužené době záznamu na více než 4 sekundy.

To v praxi znamená snadné a rychlé prodloužení délky záznamů dle potřeb Vaší aplikace. 

Krátká doba přenosu a rychlá reakce

Rozhraní 10 GigE umožňuje konzistentní a rychlý přenos dat v rychlostech až 1,1 GB/s.

10 GigE v kamerách Baumer řady QX umožňuje bezztrátový přenos dat na velké vzdálenosti bez použití dalších komponent, navíc podporuje i možnost napájení kamery přes ethernet (PoE+). Díky efektivnímu internímu designu a úzkému propojení s Baumer GAPI SDK umožňuje 100% využití celého datového toku a minimální zatížení výpočetní jednotky. Pro dnešní vysokorychlostní aplikace jsou důležité časové prodlevy mezi požadavkem a odpovědí. Tyto prodlevy se při použití rozhraní 10 GigE snižují na 5 – 50 mikrosekund.

To znamená, že toto rozhraní umožňuje 10krát rychlejší přenos dat než GigE a o 35 % rychlejší přenos než Camera Link Full.

Baumer neoAPI

Baumer neoAPI je nové, výkonné a uživatelsky přívětivé rozhraní pro programování aplikací (API) pro rychlou a snadnou integraci Baumer kamer do Vašich aplikací pomocí programovacích jazyků C++, C# a Python. Nový design API snižuje počet řádků kódu, které je třeba zapsat, na minimum díky integrovaným automatickým funkcím. To zefektivňuje vyhodnocování a integraci kamer a usnadňuje následné aktualizace softwaru. Vychází tak vstříc i softwarovým vývojářům s omezenými zkušenostmi v oblasti zpracování obrazu a ti zkušenější tak získají více času na jiné projekty. 

Toto API je možné použít na platformách Windows, Linux a ARM.

Zároveň je podporována integrace do stávajících programovacích prostředí. Integrované funkce automatického dokončování různých IDE (Integrated Development Environments) mohou navrhovat, doplňovat a nabízet nápovědu nejen pro segmenty kódu, ale také pro funkce GenICam kamery.

Aplikační využití

Vysokorychlostní kamery Baumer QX lze široce využít v průmyslovém prostředí, ale také v aplikacích, jako je sport nebo vědecký výzkum.

V případě zájmu o bližší informace, anebo o zpracování nezávazné cenové nabídky, mě neváhejte kontaktovat. Rád Vám navrhnu komplexní kamerový systém nebo modernizaci stávajícího.