Poptávka
+420 544 525 210
Napište nám

Ušetřete za etikety přímým tiskem "wet-on-wet"

Ušetřete za etikety přímým tiskem

Nová technologie přímého tisku pro rychlou a efektivní identifikaci výrobků a obalů z plastů, pryže i kovů s minimálními nároky na spotřební materiál a vysokým kontrastem zajišťující výbornou strojovou čitelnost značení. 

Nová technologie přímého tisku pro rychlou a efektivní identifikaci výrobků a obalů z plastů, pryže i kovů s minimálními nároky na spotřební materiál a vysokým kontrastem zajišťující výbornou strojovou čitelnost značení. 

 

Přímý tisk místo etikety

Důležité identifikační informace musí být vždy jasně čitelné. Technologie přímého tisku na nesavý, hladký, lesklý, průhledný, anebo naopak na hodně tmavý podklad byla vždy výzvou. Nebylo úplně snadné zajistit dobrou čitelnost značení pro strojové čtení, a proto v těchto aplikacích do nedávna nacházely uplatnění převážně samolepící etikety. Nicméně jejich použití má za následek zvýšené nároky na množství spotřebního materiálu (papír, lepidla, nosiče etiket), což prodražuje cenu značení a v důsledku může také komplikovat recyklaci obalů (např. plastové obaly s papírovými etiketami).

Zejména v době masivního nedostatku primárních materiálů, zvýšeného tlaku na udržitelnost, snižování energetické náročnosti výroby a snadnou recyklovatelnost, je přechod na přímý tisk technikou wet-on-wet skutečnou alternativou k samolepicím etiketám.

GFX | /1_obrazky_pro_novinky/rea_jet_gumarenstvi | Primy_tisk_wet_on_wet_technologii_REA_JET_HR_od_AJP-tech_video.JPG.png

Co je tisk wet-on-wet?

Při tisku wet-on-wet, což bychom mohli volně přeložit jako "tisk do mokrého podkladu", se tisknou dvě nebo více barev bezprostředně za sebou – bez nutnosti úplného zaschnutí. To znamená, že "podklad" i samotné značení jsou vytištěny v jediném kroku. Podkladová barva se nanese jako první a okamžitě na ni se tisknout kódy nebo textové informace – buď černým, nebo jiným kontrastním inkoustem, a to ve vysokém rozlišení. Barevný podklad i samotné značení pak společně zaschnou ve velmi krátké době.

Tento inovativní proces tisku neomezuje rychlost produkce ani nezhoršuje čitelnost vytištěného obsahu. Nový tiskový proces tak umožňuje vysokou rychlost značení i načtení už při prvním průchodu.

Jaký systém značení se používá k implementaci této tiskové technologie?

Inkoustová tiskárna s vysokým rozlišením REA JET HR

Inovativní způsob tisku wet-on-wet je implementován pomocí inkoustové tiskárny REA JET HR. S technologií tiskových kazet HP a rozlišením až 600 dpi lze značit 1D i 2D kódy, texty a loga v jednom pracovním kroku – v přímém sledu, bez přerušení, a to i při vysokých rychlostech. Použití nově vyvinutých inkoustů umožňuje efektivně a ekologicky označit i hladké nebo průhledné povrchy, jako jsou např. fólie z plastů nebo kovové profily. Výsledkem je vysoce kontrastní a dobře čitelné označení. Jednou tiskovou hlavou lze značit obsah o výšce až 12,7 milimetrů, a protože lze tiskové hlavy kaskádovitě seskupit, je možné docílit výšky značení až 50,8 milimetrů.

Jaké jsou výhody tisku wet-on-wet?

Výborná čitelnost

  • Jasně čitelný potisk s vysokým kontrastem.
  • Dobrá přilnavost i na zaolejované produkty bez nežádoucí sloupnutí, které hrozí u etiket.

Efektivní

  • Vyšší rychlost tisku díky bezkontaktnímu značení.
  • Žádná zpomalující místa v lince, a tak žádné prostoje ve výrobě.
  • Žádné drahé odstávky kvůli přenastavení při změně produktu, a nebo výměně rolí etiket.

Ekonomické

  • Nízká spotřeba inkoustu.
  • Minimální nároky na údržbu.

Ekologické

  • Snadné třídění a recyklace potištěných obalů (1 druh).
  • Snížení množství spotřebního materiálu (etiket) a odpadu (eliminace podkladového papíru etiket).

Pokud máte zájem o podrobnější informace k našim produktům nebo o komplexní návrh funkčního řešení na míru Vašim potřebám, neváhejte mě kontaktovat.

Milan Kostečka
Milan Kostečka
Vedoucí oddělení inkoustového, laserového a elektrochemického značení
REA JET | LASEREVO | SCHILLING