Poptávka
+420 544 525 210
Napište nám

Univerzální programovatelný enkodér Baumer EIL580P pro široké využití

Univerzální programovatelný enkodér Baumer EIL580P pro široké využití

Víte, že příliš různých variant enkodérů může zkomplikovat a prodražit vaše skladovací procesy?

S enkodérem Baumer EIL580P máte univerzální a efektivní řešení na dosah!

 

Maximální flexibilita použití a efektivní řízení skladových zásob

Postupem času se strojové vybavení ve většině firem rozšiřuje a modernizuje. Tato skutečnost s sebou přináší nutnost zastoupení mnoha dodavatelů technologií a také dostatečné množství náhradních dílů. Nejinak je tomu i enkodérů, které v průmyslu zajišťují správný chod všech otáčivých zařízení jako jsou dopravníkové systémy, ramena strojů apod.

Konkrétně v případě inkrementálních enkodérů se můžeme setkat s různými způsoby uchycení a upevnění, rozdílnými počty pulsů za otáčku, nebo logikou výstupního signálu. Tyto specifické parametry umožňují spolehlivý a bezpečný pohyb strojních součásti.

Zjednodušte si nákupní i skladovací procesy a navíc ušetřete

Používání příliš mnoha specifických variant enkodérů může zbytečně zatěžovat jak nákupní proces, tak i skladové hospodářství. Při nákupu jednotek kusů od mnoha variant je dost pravděpodobné, že se vám nepodaří vyjednat tak zajímavou cenu, jako při odběru ve větším množství.

Bohužel ani sklady nejsou nafukovací a položky, které nepotřebujete moc často, ale přesto je musíte mít skladem pro případ poruchy, mohou zbytečně zabírat prostor, který byste uměli lépe využít.

V neposlední řadě je důležitý také ekonomický pohled na skladové hospodářství, zda roztříštěnost používaných typů neblokuje zbytečně cash flow vaší firmy.

Programovatelný enkodér EIL580P nahradí 90% aplikací s inkrementálními enkodéry

 Existuje velmi komfortní a jednoduché řešení s využitím univerzálního programovatelného enkodéru Baumer EIL580P, u kterého si jednotlivé parametry nastavíte přesně podle toho, jak potřebujete.

Hlavní výhody enkodérů řady Baumer EIL580P Optopulse:

  • Počet programovatelných impulzů na otáčku: 1...65536.
  • Programovatelná logika výstupního signálu (HTL/TTL).
  • Programovatelný nulový bod a směr otáčení.
  • Precizní optické snímání.
  • Připojení axiální, radiální nebo tangenciální ať už kabelem, nebo s konektorem (M12/M23).
  • Vysoká ochrana až do krytí IP67.
  • Vysoká odolnost proti nárazům a vibracím.
  • Hřídelové varianty se standardními přírubami, průchozí i zaslepené hřídele o průměru 8 - 15 mm.

Jak na to?

Jednoduchým řešením této situace je kontrola a posouzení používaných enkodérů a nahrazení vhodnou programovatelnou variantou například z produktové řady Baumer EIL580P Optopulse
Díky možnosti jeho přeprogramování už nemusíte řešit žádné složitosti při nákupu ani příliš mnoho prostředků ve skladových zásobách.

Jednoduché a rychlé nastavení požadovaných parametrů

Nastavení nebo přeprogramování enkodérů Baumer EIL580P je velmi snadné, intuitivní a rychlé. Pro možnosti operativního přeprogramování se hodí příruční varianta programovadla, které jen připojíte k enkodéru a na pár kliknutí nastavíte požadované parametry. Průběh nastavování můžete průběžně sledovat na displeji přístroje a nastavené parametry si můžete do programovadla jednoduše uložit. Budou se Vám pak hodit při nastavování dalšího enkodéru, kdy si je jednoduše zobrazíte z paměti přístroje a jedním kliknutím potvrdíte. Toto zařízení umožňuje uložit až 4 specifická nastavení.

Pokud potřebujete přeprogramovávat větší množství enkodérů, je pohodlné použít programovadlo s možností připojení k PC a parametry nastavit přes webové rozhraní.

Anebo Vám enkodér nastavím já osobně ještě před odesláním🙂.

Atypická hřídel není problém

Pokud Vaše zařízení využívají enkodér s atypickou hřídelí, nejčastěji to bývá u elektromotorů, nemusíte věšet hlavu. I zde je možnost jednoduchého a efektivního řešení. Stačí využít programovatelný enkodér Baumer EIL580P-T, pro který máme v nabídce mnoho variant redukčních vložek. Touto volbou si lehce rozšíříte možnosti nahraditelných specifikací.

Díky této variabilitě můžete programovatelným enkodérem Baumer EIL580P nahradit až 90% neprogramovatelných a atypických typů enkodérů, a tak podstatně zredukovat počet položek na Vašem skladu. Tímto krokem si můžete významě zjednodušit proces objednávání náhradních dílů, optimalizovat dodací termíny, snížit hodnotu a množství skladových zásob a ušetřené náklady efektivně využít.

V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat, rád vám pomohu.

 

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
Produktový specialista pro průmyslové enkodéry
BAUMER