Poptávka
+420 544 525 210
Napište nám

Spolehlivá detekce a přesné odměřování materiálů s náročným povrchem i na velkou vzdálenost.

Spolehlivá detekce a přesné odměřování materiálů s náročným povrchem i na velkou vzdálenost.

Potřebujete spolehlivě detekovat transparentní objekty nebo předměty s opticky náročným povrchem? Chcete odměřovat s vysokou přesností i na velkou vzdálenost, ale máte velmi omezený instalační prostor? Seznamte se s novou řadou ultrazvukových snímačů Baumer U300 s IO-linkovým rozhraním.

Náročný povrch? Žádný problém!

Pro aplikace, ve kterých optické snímače selhávají nebo neposkytují dostatečně přesné a stabilní měření, jsou ultrazvukové snímače ideálním řešením. Jejich přednosti oceníte zejména při měření a detekci objektů s náročným povrchem, jako jsou kapaliny, transparentní nebo lesklé materiály apod. Spolehlivost výsledků neovlivňují ani náročné okolní podmínky, např. špatné světelné podmínky, vibrace nebo ruchy v měřicím poli.

Navíc nová řada ultrazvukových snímačů Baumer U300 umožňuje maximální flexibilitu nastavení, minimální délku "slepé zóny" a miniaturní rozměry kompaktního pouzdra pro snadnou integraci.

Snadné a flexibilní nastavení pomocí IO-Link rozhraní

Díky možnosti nastavení měřicích parametrů přes rozhraní IO-Link lze mnohem lépe přizpůsobit snímač individuálním požadavkům. IO-link připojení navíc umožňuje získávat důležitá procesní data pro optimalizaci výrobního procesu nebo prediktivní plánování údržby a předcházet tak neočekáváným poruchám a nežádoucím provozním odstávkám. Velkou výhodou oproti starším typům ultrazvukových senzorů je možnost nastavení tvaru a šířky zvukového kuželu (viz obrázek níže) a možnost odfiltrování rušivých vlivů.

Ultrazvukové snímače Baumer U300 jsou schopny poskytnout stabilní měření nebo spolehlivou detekci nezávisle na rušivých okolních podmínkách. Prostřednictvím ovládacího softwaru je snadno "naučíte" čeho si mají všímat a co je nepodstatné.

Velkou výhodou je přenášení konfigurace snímače přes IO-Link, zejména pokud používáte více snímačů pro provádění stejného úkolu (v rámci jedné nebo více výrobních linek). Nastavení parametrů nemusíte dělat opakovaně u každého snímače, ale hromadně prostřednictvím IO-link Masteru.

Aktuálně nastavené parametry jsou uloženy přímo ve snímači a současně v IO-Link Masteru, což usnadňuje i případnou výměnu snímače, bez nutnosti opětovného nastavování parametrů u nového snímače. Parametry z IO-Link Masteru se automaticky nastaví i na nový snímač, čímž je okamžitě připraven k použití.

Stejně jako u většiny ostatních snímačů Baumer, řada U300 nabízí možnost nastavení přímo i přes qTeach nebo „line-Teach“ přímo na snímači.

Velký snímací rozsah a malé instalační rozměry

Další výhodou této nové řady snímačů je minimální délka slepé zóny - pouhých 15 mm i při poměrně velkém snímacím rozsahu ultrazvukových snímačů, a minimální prostorová náročnost pro instalaci. 

Ultrazvukové detekční snímače i odměřovací snímače Baumer U300 pracují v rozsahu 15...500 mm.

 

Široké aplikační využití

Spolehlivost detekce a přesnost měření nezávislá na barvě materiálu či náročnosti povrchu nebo okolních podmínkách, možnost individuálního i hromadného nastavení prostřednictvím IO-link rozhraní a malé kompaktní rozměry umožňují využití těchto snímačů v široké řadě průmyslových aplikací.

A jestli právě řešíte, jak zajistit spolehlivé odměřování nebo detekci ve vašem provozu, neváhejte mě kontaktovat. Rád vyberu optimální snímač na míru přímo pro vás.

 

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
Produktový specialista pro průmyslové enkodéry
BAUMER