Poptávka
+420 544 525 210
Napište nám

Profesionální značení REA JET od podlahy po střechu

Profesionální značení REA JET od podlahy po střechu

Proč je důležité označovat stavební materiály? Co dělat, když datum výroby a číslo šarže už nestačí? Jak díky značení zrychlit výrobu, logistické procesy i koncový prodej? Jak získat konkurenční výhodu a podporu pro své zákazníky pomocí moderního značení?

Proč je důležité označovat stavební materiály?

Nároky na identifikaci produktů rok od roku narůstají a nevyhýbají se ani výrobkům využívaným ve stavebnictví. Mezi tyto materiály patří kromě konstrukčních prvků, střešních krytin, plastových a kovových profilů, zdících a omítkových směsí, izolačních materiálů také obklady, podlahové krytiny i mnoho dalších.

Potřeby trhu na označení výrobků se neustále vyvíjejí v závislosti na legislativních požadavcích, nových typech materiálů, bezpečnostních standardech, vývoji výrobních, logistických i značicích technologií. 

Zmapovali jsme pro Vás

Podívejte se na video s přehledem typických značicích aplikací ve stavebním průmyslu za použití moderních značicích technologií, které pro Vás zmapovali kolegové z výrobního závodu REA JET v německém Mühltalu.

S čím Vám můžeme pomoci

Označíme i obtížně značitelné povrchy

Jeden s nejčastěji používaných izolačních materiálů pro zateplení fasád je polystyren. Dosáhnout na tomto specifickém, strukturovaném a nesavém povrchu, dobře kontrastní a stabilní označení, je pro mnoho značicích technologií výzvou. 

Docílit velkých a dobře čitelných textů a strojově čitelných DataMatrix kódů i na tomto materiálu umožňuje značicí systém REA JET DOD 2.0. Díky nejširší nabídce inkoustů na trhu můžeme garantovat i výbornou stabilitu a trvanlivost výsledného označení.

 

 

Umíme značit i v rychlých výrobních procesech, kdy není dostatek času na lepení etiket

Rychlost při výrobě hliníkových profilů, se pohybuje i kolem 150 m/min. Při takové vysoké rychlosti může být docela problematické lepení etiket na každý profil. Přitom označení materiálu strojově čitelnými kódy jako je EAN 13 významně urychlují logistické procesy, skladovou evidenci i samotný prodej.

Označit tyto profily spolehlivě zvládne technologie tisku s vysokým rozlišením REA JET HR. Tiskem "wet on wet" je možné rychle aplikovat "dvouvrstvé" značení, kdy je v prvním kroku natištěna bílá plocha pro zajištění dobrého kontrastu, na který je okamžitě nanesena druhá vrstva nesoucí vlastní obsah značení (EAN). Aplikace přímého značení navíc významně snižuje spotřební náklady.

 

Dotiskneme bezpečnostní UFI kódy

Od ledna 2021 platí v celé EU nařízení související s vytvořením evropského registru nebezpečných chemických směsí, které zavádí povinnost jejich výrobcům, označovat zboží specifickými UFI kódy. UFI kód je jednoznačný identifikátor složení, 16-znakový alfanumerický kód, který v sobě nese informaci o toxikologickém riziku dané směsi. Tyto informace eviduje centrální registr pro rychlejší reakci v případě úniku či havárie. Ve stavebnictví se tato problematika může týkat např. výrobců sypkých zdících směsí aj.

Dotisk UFI kódů je možné realizovat různými technologiemi, ale my můžeme určitě doporučit REA JET HR nebo také REA JET DOD, která je zvlášť vhodná do prostředí se zvýšenou prašností. 

 

Jedinečné značení pomůže zpětné dohledatelnosti zboží

Označování výrobků sériovým číslem nebo šarží, umožňuje zpětně dohledat celou produkční várku. Někdy to ale stačit nemusí a je potřeba označovat každý výrobek unikátním označením.

Značení proměnlivých informací umožňují všechny naše inkoustové značicí systémy a také výkonné vláknové nebo CO2 značicí lasery REA JET.

Značení jako konkurenční výhoda

Kromě povinných údajů na výrobcích a obalech, můžete využít plochu pro tisk i k marketingovým účelům nebo podpoře Vašich zákazníků. Vyznačit můžete například firemní logo, díky kterému budou Vaše produkty rozeznatelné od konkurenčních na první pohled.

Značení můžete také doplnit o speciální DataMatrix kód nebo QR kód, který po načtení mobilním telefonem umožní zobrazit např. návod na instalaci daného výrobku, což Vaši zákazníci určitě ocení.

 

Neexistuje jedno jediné správné řešení

Při výběru finální značicí technologie nabízíme spoustu možností, ze kterých si můžete vybrat tu nejoptimálnější právě pro Vás.

Pokud potřebujete pomoc s výběrem technologie, označit vzorky, nebo zpracovat nezávaznou cenovou nabídku, jsem zde pro Vás.