Poptávka
+420 544 525 210
Napište nám

Ploché induktivní snímače Baumer IF250

Ploché induktivní snímače Baumer IF250

Induktivní snímače Baumer IF250 přicházejí s unikátním řešením pouzdra, které ocení nejen konstruktéři nových strojů, ale i pracovníci údržby v problematických místech stávajících zařízeních.

Na první pohled by se mohlo zdát, že není třeba příliš se zastavovat u induktivních snímačů. Platí jednoduché pravidlo, že čím větší je tělo snímače, tím větší je jeho dosah. Jak ale ukazuje praxe, toto řešení vstupuje do konfliktu s požadavkem na kompaktní design stroje, zejména tam, kde je třeba zajistit větší dosah.

Proto se Baumer rozhodl rozložit snímač do plochy. Vznikl tak elegantní a velmi kompaktní snímač s tloušťkou pouhých 6 mm. A i když se plocha tohoto snímače mírně zvětšila oproti standardním, není to na škodu, neboť tento plochý snímač má díky tomu snímací vzdálenost až 12 mm.

Snazší integrace snímače, kterou oceníte nejen při konstrukci nového stroje

Pokud navrhujete konstrukci strojního zařízení, toto ploché provedení bude pro vás jednoznačně přínosnou alternativou k integraci bez nežádoucích výstupků, které mohou být náchylné na mechanické poškození při okolní manipulaci.

Zároveň je velmi jednoduchá i samotná instalace snímače, protože ho nemusíte "provlékat" mezi částmi stroje a upevňovat na obou stranách. Tento snímač lze jednoduše připevnit dvěma šrouby pouze z jedné strany. Otvory v pouzdře mají kovové objímky a umožňují robustní uchycení.

Provoz bez nežádoucího opotřebení snímačů sníží provozní náklady

Pokud již máte zařízení v provozu, tento snímač umožní nahradit standardní válcové snímače na problematických místech, kde je nutné přiblížit se ke snímači na dotek, což způsobuje jeho opotřebení a vyžaduje častější výměnu.

Výměna válcového snímače za plochý je velmi snadná; není nutné zvětšovat otvory ani provádět podobné úpravy. Stačí snímač z jedné strany připevnit na určené místo a delší snímací vzdálenost zajistí, že k nežádoucímu kontaktu s ním nebude vůbec docházet.

Nejen detekce objektů, ale také měření vzdálenosti

Nakonec je třeba zmínit, že tyto snímače disponují rozhraním IO-link, díky kterému lze snímač využít i pro odměřování, což není pro induktivní snímače zcela běžné. Díky IO-linku lze tento snímač využít i pro určení přesné pozice snímaného objektu.

 

Přejít k produktům →

 

Pokud máte zájem o bližší informace nebo právě řešíte, jak zajistit spolehlivou detekci nebo odměřování ve Vašem provozu, neváhejte mě kontaktovat, rád vyberu optimální snímač na míru přímo pro Vás.

 

Ing. Martin Bulenínec
Ing. Martin Bulenínec
Vedoucí oddělení průmyslových snímačů a kamerových systémů
BAUMER | IOSS