Poptávka
+420 544 525 210
Napište nám

Nové miniaturní laserové snímače Baumer OM20/OM30 - nejlepší měřicí výkon ve své třídě!

Nové miniaturní laserové snímače Baumer OM20/OM30 - nejlepší měřicí výkon ve své třídě!

Nejlepší měřicí výkon ve své třídě na různých typech povrchů, zjednodušený provoz prostřednictvím živé vizualizace a rychlá integrace díky standardizovanému rozhraní IO-Link. To jsou jen některé benefity nové řady laserových optických snímačů Baumer OM20/OM30.

Nové výkonné laserové snímače Baumer řady OM20/OM30

Baumer již v minulosti představil řadu vysoce výkonných odměřovacích optických snímačů OM70, které umožňují maximální spolehlivost a stabilitu měření. Nyní rozšiřuje nabídku o dvě nové rozměrově úspornější verze, které umožní výkonná měření i v prostorově omezených aplikacích.

 

Nejlepší měřicí výkon ve své třídě

Tyto snímače se vyznačují zejména velkým rozsahem měření, vysokou přesností a extrémně vysokou rychlostí měření. Navíc poskytují spolehlivé výsledky měření nezávisle na měřeném povrchu.

     Baumer OM20

  • Měřicí vzdálenost od 16 do 120 mm
  • Chyba linearity od 0,08% z rozsahu
  • Rychlost měření až 5 kHz
  • Laserový bod
  • Laser třídy 1

     Baumer OM30

  • Měřicí vzdálenost od 50 do 550 mm
  • Chyba linearity od 0,08% z rozsahu
  • Rychlost měření až 5 kHz
  • Laserový bod & laserová linka 
  • Laser třídy 2

 

Snadné a flexibilní nastavení pomocí rozhraní IO-Link

Díky možnosti nastavení měřicích parametrů přes rozhraní IO-Link lze mnohem lépe přizpůsobit snímač individuálním požadavkům. IO-link připojení navíc umožňuje získávat důležitá procesní data pro optimalizaci výrobního procesu nebo prediktivní plánování údržby a předcházet tak neočekáváným poruchám a nežádoucím provozním odstávkám. 

Velkou výhodou je přenášení konfigurace snímače přes IO-Link, zejména pokud používáte více snímačů pro provádění stejného úkolu (v rámci jedné nebo více výrobních linek). Nastavení parametrů nemusíte dělat opakovaně u každého snímače, ale hromadně prostřednictvím IO-link Masteru.

Aktuálně nastavené parametry jsou uloženy přímo ve snímači a současně v IO-Link Masteru, což usnadňuje i případnou výměnu snímače, bez nutnosti opětovného nastavování parametrů u nového snímače. Parametry z IO-Link Masteru se automaticky nastaví i na nový snímač, čímž je okamžitě připraven k použití.

Stejně jako u většiny ostatních snímačů Baumer, řada OM20/OM30 nabízí možnost nastavení přímo i přes tlačítko Teach-in přímo na snímači.

Velký snímací rozsah a malé instalační rozměry

Další výhodou těchto nových řad snímačů je velmi malá velikost pouzdra. Pouzdro snímačů Baumer řady OM20 má rozměry pouhých 35 x 37 x 13 mm, což znamená minimální prostorovou náročnost pro instalaci.  

V tabulce níže naleznete základní rozdělení snímačů Baumer řady OM20 a OM30. Detailní přehled všech snímačů z obou těchto řad naleznete v produktovém vyhledávači zde >>

 

Široké aplikační využití

Spolehlivost a přesnost měření nezávisle na barvě materiálu či náročnosti povrchu, možnost individuálního i hromadného nastavení prostřednictvím IO-link rozhraní a malé kompaktní rozměry umožňují široké využití těchto snímačů v řadě průmyslových aplikací.

Pokud právě řešíte, jak zajistit spolehlivé odměřování nebo detekci ve Vašem provozu, neváhejte mě kontaktovat. Rád vyberu optimální snímač na míru přímo pro Vás.

 

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
Produktový specialista pro průmyslové enkodéry
BAUMER