Poptávka
+420 544 525 210
Napište nám

Nové miniaturní laserové snímače Baumer OM20/OM30 - nejlepší měřicí výkon ve své třídě!

Nové miniaturní laserové snímače Baumer OM20/OM30 - nejlepší měřicí výkon ve své třídě!

Nejlepší měřicí výkon ve své třídě na různých typech povrchů, zjednodušený provoz prostřednictvím živé vizualizace a rychlá integrace díky standardizovanému rozhraní IO-Link. To jsou jen některé benefity nové řady laserových optických snímačů Baumer OM20/OM30.

Nové výkonné laserové snímače Baumer řady OM20/OM30

Baumer již v minulosti představil řadu vysoce výkonných odměřovacích optických snímačů OM70, které umožňují maximální spolehlivost a stabilitu měření. Nyní rozšiřuje nabídku o dvě nové rozměrově úspornější verze, které umožní výkonná měření i v prostorově omezených aplikacích.

 

Nejlepší měřicí výkon ve své třídě

Tyto snímače se vyznačují zejména velkým rozsahem měření, vysokou přesností a extrémně vysokou rychlostí měření. Navíc poskytují spolehlivé výsledky měření nezávisle na měřeném povrchu.

     Baumer OM20

  • Měřicí vzdálenost od 16 do 120 mm
  • Chyba linearity od 0,08% z rozsahu
  • Rychlost měření až 5 kHz
  • Laserový bod
  • Laser třídy 1

     Baumer OM30

  • Měřicí vzdálenost od 50 do 550 mm
  • Chyba linearity od 0,08% z rozsahu
  • Rychlost měření až 5 kHz
  • Laserový bod & laserová linka 
  • Laser třídy 2

 

Snadné a flexibilní nastavení pomocí rozhraní IO-Link

Díky možnosti nastavení měřicích parametrů přes rozhraní IO-Link lze mnohem lépe přizpůsobit snímač individuálním požadavkům. IO-link připojení navíc umožňuje získávat důležitá procesní data pro optimalizaci výrobního procesu nebo prediktivní plánování údržby a předcházet tak neočekáváným poruchám a nežádoucím provozním odstávkám. 

Velkou výhodou je přenášení konfigurace snímače přes IO-Link, zejména pokud používáte více snímačů pro provádění stejného úkolu (v rámci jedné nebo více výrobních linek). Nastavení parametrů nemusíte dělat opakovaně u každého snímače, ale hromadně prostřednictvím IO-link Masteru.

Aktuálně nastavené parametry jsou uloženy přímo ve snímači a současně v IO-Link Masteru, což usnadňuje i případnou výměnu snímače, bez nutnosti opětovného nastavování parametrů u nového snímače. Parametry z IO-Link Masteru se automaticky nastaví i na nový snímač, čímž je okamžitě připraven k použití.

Stejně jako u většiny ostatních snímačů Baumer, řada OM20/OM30 nabízí možnost nastavení přímo i přes tlačítko Teach-in přímo na snímači.

Velký snímací rozsah a malé instalační rozměry

Další výhodou těchto nových řad snímačů je velmi malá velikost pouzdra. Pouzdro snímačů Baumer řady OM20 má rozměry pouhých 35 x 37 x 13 mm, což znamená minimální prostorovou náročnost pro instalaci.  

V tabulce níže naleznete základní rozdělení snímačů Baumer řady OM20 a OM30. Detailní přehled všech snímačů z obou těchto řad naleznete v produktovém vyhledávači zde >>

 

Široké aplikační využití

Spolehlivost a přesnost měření nezávisle na barvě materiálu či náročnosti povrchu, možnost individuálního i hromadného nastavení prostřednictvím IO-link rozhraní a malé kompaktní rozměry umožňují široké využití těchto snímačů v řadě průmyslových aplikací.

Pokud právě řešíte, jak zajistit spolehlivé odměřování nebo detekci ve Vašem provozu, neváhejte mě kontaktovat. Rád vyberu optimální snímač na míru přímo pro Vás.