Poptávka
+420 544 525 210
Napište nám

Nové miniaturní induktivní snímače Baumer s prodlouženou měřící vzdáleností

Nové miniaturní induktivní snímače Baumer s prodlouženou měřící vzdáleností

Oblíbená řada miniaturních odměřovacích induktivních snímačů Baumer IF08 se nyní rozšiřuje o nové provedení s delším měřícím rozsahem a flexibilně nastavitelnými parametry prostřednictvím IO-Link rozhraní.  

Nedělejte kompromisy mezi velikostí pouzdra a měřícím rozsahem

Při vývoji nového typu snímače řady Baumer IF08 byl kladen důraz především na co největší měřící vzdálenost při zachování malé velikosti pouzdra „s rozměry 24.6 x 8.8 x 7.8 mm“. Pro aplikace náročné na prostor je častokrát vhodnější než standardní válcové pouzdro a to díky minimální zástavbě.

Větší rozsah měření až do 3 mm pro Vás v praxi znamená možnost použít tyto snímače i v případech, kde dosavadní detekční vzdálenost 2 mm nebyla dostačující. Budete schopni měřit vzdálenost měřeného objektu mnohem dřív, čím dokážete předcházet kolizím a časté výměně snímačů, což ve finále šetří Váš čas i peníze.

Zredukujte skladové zásoby snímačů díky nastavitelným parametrům přes rozhraní IO-Link

Rozumíme, že potřeby každého zákazníka jsou velice individuální, a proto lze měřící vlastnosti nových snímačů Baumer IF08 optimálně přizpůsobit Vašim aktuálním požadavkům. Nemusíte tak používat několik různých snímačů pro podobné a přesto odlišné aplikace.

Sami si tak můžete nastavit například optimální spínací vzdálenost i hysterezi, zpoždění spínání a rozpínání výstupního obvodu nebo nastavení filtrů měřených hodnot, které umožňují vyhodnocovat získané hodnoty. To oceníte zejména ve velmi rychlých provozech, anebo v aplikacích s vysokými nároky na přesnost polohování objektů.

Dostupnosti provozních dat v reálném čase šetří Váš drahocenný čas i peníze

Prostřednictvím rozhraní IO-Link jsou rovněž přístupná i komplexní diagnostická a procesní data, jako je teplota čidla, doba provozu a napájení, počet pracovních cyklů nebo spínací frekvence. Monitorování a analýza příslušných dat pomáhá optimalizovat prediktivní údržbu a snižovat počet technických prostojů, čímž napomáhá k vyšší efektivitě Vaší výroby.

Ne každý využívá digitální rozhraní

V případě, že digitální rozhraní IO-Link zatím nevyužíváte a stále raději spoléháte na osvědčený analogový signál, máme pro Vás dobrou zprávu, nové snímače řady Baumer IF08 jsou dostupné i s napěťovým analogovým výstupem.

Technické parametry snímačů IF08.D03L

Nejčastější aplikační využití malých induktivních snímačů Baumer

Výhody snímačů Baumer IF08.D03L

  • Konstrukční řešení ideální do prostorově omezených aplikací 
  • Vyšší snímací vzdálenost
  • Možnost parametrizace snímače dle potřeby
  • K dispozici data pro optimalizaci výroby a efektivní údržbu

Pokud Vás zajímají bližší informace nebo právě řešíte, jak zajistit spolehlivé odměřování ve Vašem provozu, neváhejte mě kontaktovat.

Rád vyberu optimální snímač na míru přímo pro Vás.

Ing. Martin Bulenínec
Ing. Martin Bulenínec
Vedoucí oddělení průmyslových snímačů a kamerových systémů
BAUMER | IOSS