Poptávka
+420 544 525 210
Napište nám

Nové miniaturní induktivní snímače Baumer s prodlouženou měřící vzdáleností

Nové miniaturní induktivní snímače Baumer s prodlouženou měřící vzdáleností

Oblíbená řada miniaturních odměřovacích induktivních snímačů Baumer IF08 se nyní rozšiřuje o nové provedení s delším měřícím rozsahem a flexibilně nastavitelnými parametry prostřednictvím IO-Link rozhraní.  

Nedělejte kompromisy mezi velikostí pouzdra a měřícím rozsahem

Při vývoji nového typu snímače řady Baumer IF08 byl kladen důraz především na co největší měřící vzdálenost při zachování malé velikosti pouzdra „s rozměry 24.6 x 8.8 x 7.8 mm“. Pro aplikace náročné na prostor je častokrát vhodnější než standardní válcové pouzdro a to díky minimální zástavbě.

Větší rozsah měření až do 3 mm pro Vás v praxi znamená možnost použít tyto snímače i v případech, kde dosavadní detekční vzdálenost 2 mm nebyla dostačující. Budete schopni měřit vzdálenost měřeného objektu mnohem dřív, čím dokážete předcházet kolizím a časté výměně snímačů, což ve finále šetří Váš čas i peníze.

Zredukujte skladové zásoby snímačů díky nastavitelným parametrům přes rozhraní IO-Link

Rozumíme, že potřeby každého zákazníka jsou velice individuální, a proto lze měřící vlastnosti nových snímačů Baumer IF08 optimálně přizpůsobit Vašim aktuálním požadavkům. Nemusíte tak používat několik různých snímačů pro podobné a přesto odlišné aplikace.

Sami si tak můžete nastavit například optimální spínací vzdálenost i hysterezi, zpoždění spínání a rozpínání výstupního obvodu nebo nastavení filtrů měřených hodnot, které umožňují vyhodnocovat získané hodnoty. To oceníte zejména ve velmi rychlých provozech, anebo v aplikacích s vysokými nároky na přesnost polohování objektů.

Dostupnosti provozních dat v reálném čase šetří Váš drahocenný čas i peníze

Prostřednictvím rozhraní IO-Link jsou rovněž přístupná i komplexní diagnostická a procesní data, jako je teplota čidla, doba provozu a napájení, počet pracovních cyklů nebo spínací frekvence. Monitorování a analýza příslušných dat pomáhá optimalizovat prediktivní údržbu a snižovat počet technických prostojů, čímž napomáhá k vyšší efektivitě Vaší výroby.

Ne každý využívá digitální rozhraní

V případě, že digitální rozhraní IO-Link zatím nevyužíváte a stále raději spoléháte na osvědčený analogový signál, máme pro Vás dobrou zprávu, nové snímače řady Baumer IF08 jsou dostupné i s napěťovým analogovým výstupem.

Technické parametry snímačů IF08.D03L

Nejčastější aplikační využití malých induktivních snímačů Baumer

Výhody snímačů Baumer IF08.D03L

  • Konstrukční řešení ideální do prostorově omezených aplikací 
  • Vyšší snímací vzdálenost
  • Možnost parametrizace snímače dle potřeby
  • K dispozici data pro optimalizaci výroby a efektivní údržbu

Pokud Vás zajímají bližší informace nebo právě řešíte, jak zajistit spolehlivé odměřování ve Vašem provozu, neváhejte mě kontaktovat.

Rád vyberu optimální snímač na míru přímo pro Vás.