Poptávka
+420 544 525 210
Napište nám

Nové čtečky kódů BAUMER IDC200 umí přečíst více kódů současně

Nové čtečky kódů BAUMER IDC200 umí přečíst více kódů současně

Jaké jsou výhody nových kamerových čteček Baumer IDC200?

Je jich minimálně 5 a my Vám je představíme!

Zjistit více o:

Baumer přichází na trh s novými čtečkami 1D a 2D kódů s označením IDC 200. Jedná se o kamerové čtečky, které jsou navrženy pro čtení kódů v těch nejnáročnějších průmyslových aplikacích. Jsou schopny číst více různých kódů současně. Bezproblémově a spolehlivě přečtou kódy natištěné, vyznačené laserem i mikroúderem na široké škále materiálů. 

 

5 hlavních předností

  • Rychlost – Až 40 snímků za vteřinu
  • Výpočetní síla – Schopnost vyhodnocovat více kódů najednou
  • Spolehlivost – I v procesech, kde dochází k odrazům, nebo snížené čitelnosti kódů
  • Kompaktnost – V malém provedení a s propracovaným systémem uchycení
  • Jednoduchost – Automatické nastavení a webové rozhraní

Jednoduchá integrace a snadné nastavení

Značení a čtení kódů je a bude důležitou součástí logistických a průmyslových procesů. Pomáhá při zjišťování pozice, stavu, identifikaci při výrobě nebo logistických úkonech. Pro rychlý vývoj Vašich aplikací je v těchto oborech důležité, aby nové čtečky byly co nejvíce flexibilní a snadno integrovatelné. S tím Vám mohou pomoci čtečky Baumer IDC díky velmi snadnému uvedení do provozu a intuitivnímu rozhraní.

  • Flexibilní a rychlé zapojení díky nastavení přes rozhraní USB-C nebo Ethernet.
  • Parametrizace a nastavení čtečky pomocí webového rozhraní a automatických funkcí.
  • Jednoduché zjištění stavu díky zabudovanému displeji a LED indikátorům.
  • Malé pouzdro a důmyslné uchycení zjednodušující fyzickou instalaci do linky.
  • Standardní komunikační rozhraní jako je PROFINET, TCP/IP a digitální I/O.

Maximální spolehlivost i v náročných podmínkách

Čtečka Baumer IDC200 je vhodná i do aplikací, kde se mění druh kódu, nebo způsob jeho značení. Po krátkém a jednoduchém nastavení umožňuje číst jakékoliv standardní 1D a 2D kódy. Hlavní výhodou je spolehlivost při náročných aplikacích.

Kontrolované objekty se mohou nacházet ve špatně osvětleném prostředí, kde se osvětlení mění (např. přirozené světlo přes světlíky), prostředí se světelnými odrazy, nebo instalace, kde je sledovaný objekt nakloněný (co to znamená pro čtečku?). Žádný problém!

Čtečky Baumer IDC200 mají integrován vlastní LED světelný zdroj, který zajišťuje spolehlivost čtení, a navíc snižuje náklady a obtížnost aplikace. Toto osvětlení má ovladatelné LED segmenty a zaměřovací paprsek, které se dají nezávisle na sobě vypínat a zapínat. (a k čemu je to dobré? - zajistí se tím optimální podmínky pro čtení?)

A v případě aplikací, kde jsou světelné podmínky opravdu náročné, nabízí možnost synchronizace i s dalšími externími světelnými zdroji.

Využití čtení kódů v praxi

Ověřování správnosti výrobních dílů v montážních procesech

V montážních procesech jsou často díly identifikovány pomocí kódů, čímž je zajištěna správnost kompletačního procesu a možnost zpětné dohledatelnosti namontovaných dílů.

Řízení procesů, sledování a dohledávání

Kódy ve výrobních procesech se obvykle používají i pro kontrolu kvality nebo sledovatelnost (track-and-trace). Například na deskách s plošnými spoji jsou vyznačeny velmi malé, přímo vyznačené kódy např. pomocí laserového značení. Čtečka Baumer IDC200 přečte kódy o velikosti modulu 0,03 mm (1D) nebo 0,07 mm (2D) rychle a spolehlivě.

Identifikace v interní logistice

Kompaktní čtečky Baumer IDC200 lze integrovat i tam, kde je omezený prostor pro instalaci, jak je tomu často například v aplikacích na vozidlech AGV nebo AMR? Díky tomu lze snadno zajistit, aby byl např. správný kontejner vyložen na správném místě. I zde lze údaje z kódů využít pro kontrolu kvality.

Jak vybrat správnou verzi?

Aplikační využití je opravdu široké, základem je vybrat správnou verzi čtečky. Použitelnost jednotlivých variant se odvíjí od vzdáleností a velikostí sledované plochy.

Doplňky a příslušenství

Posledním krokem pro kompletní řešení je výběr doplňků, jako jsou např. polarizační filtry, které slouží k limitaci odrazů, upínací systémy pro všechny standardní průmyslové profily, tyčové úchyty na průměry 12 mm až 16 mm, anebo pasivní chladiče. 

Více informací o konkrétních typech a příslušenství naleznete ZDE.

Pokud potřebujete pomoc s výběrem vhodného typu čtečky pro Vaši aplikaci nebo máte zájem o další informace týkající se strojového čtení, neváhejte mě kontaktovat.

Karel Fintes
Karel Fintes
Produktový specialista pro průmyslové čtečky a kamerové systémy
BAUMER | IOSS