Poptávka
+420 544 525 210
Napište nám

Nové absolutní enkodéry Baumer EAM pro přesné polohování.

Nové absolutní enkodéry Baumer EAM pro přesné polohování.

Baumer využívá své dlouholeté zkušenosti s vývojem robustních magnetických snímačů a uvádí na trh novou řadu absolutních magnetických enkodérů EAM.

Tato řada je určena jak pro standardní průmyslové aplikace, tak pro aplikace s vyššími nároky na mechanickou odolnost, a to při zachování vysoké úrovně rozlišení, srovnatelné se standardními optickými snímači otáček.

 

 

Osvědčená technologie i pro náročné podmínky

Robustní konstrukční povedení s vysokou odolností proti rázům (500 g) a vibracím (30 g), široký rozsah provozních teplot (-40…+85 °C), prověřená konstrukce ShaftLock (zabraňuje poškození axiálním zatížením hřídele) a odolnosti vysokému zatížení hřídele (40 N/ 80 N) i pro provedení v pouzdře 36 mm, zajišťují odolnost a spolehlivost snímání i v náročných provozních podmínkách.

 

 

Bezkonkurenční přesnost měření

Vysoká úhlová přesnost měření těchto enkodérů, umožnuje přesné polohování i robustních strojů a zařízení. Absolutní přesnost v závislosti na teplotních podmínkách: ±0.15°(+20 ±15 °C), resp. ±0.25°(-40…+85°C).

 

Široký výběr provedení pro vaše individuální potřeby

EAM580 - provedení v pouzdru 58 mm

V této velikosti pouzdra je možný výběr z několika variant provedení, například pro válcovou hřídel 6 nebo 10 mm, dutá hřídel 12...15 mm, anebo speciální provedení "Kit", pro hřídele o průměru 6...12 mm. Je možné také zvolit optimální typ připojení dle vašich potřeb.

 

 

EAM360 - provedení v pouzdru 36 mm

Optimální varianta pro prostorově omezené instalace. I v této verzi pouzdra je možnost výběru z několika modifikací přírub a typu připojení, které umožňují velkou variabilitu použití.

 

Podporovaná rozhraní

Enkodéry Baumer EAM jsou dostupné se všemi standardně používanými komunikačními rozhraními, což umožňuje jejich maximálně flexibilní využití. 

 

Ideální pro integraci do certifikovaných systémů

Firmware enkodérů řady EAM je kompatibilním s bezpečností normou pro ovládání strojních zařízení ISO 13849, a proto jsou tyto enkodéry ideální pro integraci do certifikovaných systémů až do PLd (Performance Level "d").

Široké aplikační využití

Díky mechanické odolnosti, dlouhé životnosti, vysoké přesnosti měření, ovládacímu firewaru splňujícímu bezpečnostní certifikaci, široké nabídce typového provedení a příznivé ceně, je jejich využití opravdu široké.

Své uplatnění nachází v jak v náročném prostředí (větrné elektrárny, stavební technika, obráběcí zařízení), zejména série "R" s korozivní ochranou C5-M a krytím IP67, tak také při výrobě zdravotní techniky, balících nebo tiskařských strojů nebo pohonů pro ovládání výtahů či dveří aj.

Produktový leták si můžete stáhnout zde >>>

Pokud máte zájem o bližší informace nebo potřebujete pomoc s výběrem vhodné varianty enkodéru, neváhejte mě kontaktovat. Rád vám pomohu vybrat optimální typ přímo pro vaši aplikaci.

 

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
Produktový specialista pro průmyslové enkodéry
BAUMER