Poptávka
+420 544 525 210
Napište nám

Nejmenší absolutní bezložiskové enkodéry Baumer EB360

Nejmenší absolutní bezložiskové enkodéry Baumer EB360

Představují revoluci ve své třídě - nabízející kombinaci vysoké přesnosti, spolehlivosti a dlouhé životnosti. Přesvědčte se!

Nejmenší absolutní bezložiskové enkodéry EB360 Baumer zajistí spolehlivé polohování v prachu, mrazu i vedru

Baumer představil svou nejnovější inovaci v oblasti polohování a odměřování - bezložiskové absolutní enkodéry řady EB360. Tyto enkodéry představují revoluci ve své třídě, nabízející kombinaci vysoké přesnosti, spolehlivosti a dlouhé životnosti.

Díky hermeticky uzavřené elektronice spolehlivě poskytuje informace o pozici a rychlosti s přesností +/- 0,3° i v prostředí s prachem, nečistotami nebo zvýšenou vlhkostí. EB360 je nejmenší bezkontaktní více otáčkový enkodér s touto přesností.

GFX | /1_obrazky_pro_novinky/enkoder_eb360 | eb360.png

Bezložisková technologie zvyšuje spolehlivost a snižuje náklady na údržbu

Tradiční enkodéry využívají ložiska, která jsou náchylná k opotřebení a vyžadují pravidelnou údržbu. Baumer se však rozhodl pro bezložiskový design, který eliminuje tuto zranitelnost. Bezložiskové enkodéry EB360 nabízejí nejen nižší náklady na údržbu, ale také delší životnost a vyšší spolehlivost, což přináší dlouhodobou úsporu nákladů a časové výhody.

Vysoká přesnost a stabilita

Díky pokročilému optickému systému a odolnému konstrukčnímu provedení nabízí enkodéry EB360 extrémně vysokou přesnost měření. Tato přesnost je klíčová pro aplikace, které vyžadují spolehlivé a přesné měření polohy, jako jsou CNC stroje, robotika, přesné měřicí zařízení a mnoho dalších.

Odolnost v náročných podmínkách

Bezložiskové enkodéry EB360 jsou navrženy tak, aby odolaly náročným provozním podmínkám. Jejich kompaktní, přesto i robustní konstrukce a odolné materiály zajišťují spolehlivý výkon i v prostředích s vysokou prašností, vlhkostí nebo teplotními extrémy. To znamená, že se mohou používat v širokém spektru průmyslových aplikací bez ohledu na okolní prostředí.

Flexibilita a snadná integrace

Malé rozměry enkodérů EB360 umožňují snadnou integraci do existujících systémů. S různými možnostmi rozhraní a komunikačními protokoly jsou tyto enkodéry kompatibilní s širokým spektrem řídicích systémů a zařízení, což zajišťuje hladkou implementaci bez zbytečných komplikací.

CANopen, SAE J1939 a SSI jsou spolehlivá standardní rozhraní s rozsáhlými funkcemi a spolehlivou diagnostikou, která umožňují snadnou elektrickou integraci.

Aplikační využití

Bezložiskové enkodéry Baumer EB360 umožňují snadnou integraci do kompaktních strojů. Jsou hermeticky uzavřené, a proto spolehlivě chráněny proti prachu, špíně a vláknům.

EB360R je navržen pro mimořádnou spolehlivost při venkovním použití 24/7 a je optimalizován pro integraci do mobilních strojů. Výborným pomocníkem je také ve výrobě, kde umožňuje precizní polohování nástrojů a pohyblivých ramen, sledování rychlosti podávání materiálu atd.

V případě zájmu o bližší informace mě neváhejte kontaktovat, rád Vám je poskytnu.

 

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
Produktový specialista pro průmyslové enkodéry
BAUMER