Poptávka
+420 544 525 210
Napište nám

Měření na míru

Měření na míru

Potřebujete vytřídit výrobky na základě rozměrů, ale pro vyhodnocení je potřeba složitějších výpočtů z naměřených dat? Navrhneme komplexní a spolehlivý způsob rozměrové analýzy s využitím snímačů Baumer přímo Vám na míru.  

Zajistit standardní odměřování vzdálenosti v současných průmyslových aplikacích nemusí být nijak zvlášť složité. Postačí k tomu vhodný snímač, dostatek místa pro jeho uchycení a můžete téměř okamžitě získávat naměřená data.

V případě, že potřebujete složitější řešení, na které jeden snímač nestačí např. sledovat deformaci válcových dílů, dynamicky měřit průhyb, kontrolovat rozměry složitějších dílů aj., nemusíte hned pořizovat speciální 3D kamery nebo složité profilometry. Můžete využít sestavy odměřovacích snímačů, které jsou schopné Vám zajistit dostatek dat pro výpočet kontrolovaných rozměrů a speciálně upravený software „na míru“, díky kterému získáte požadovaný výstup ve srozumitelné podobě.

Jak na to?

Spolehlivost měřicího systému závisí na spolehlivosti použitých snímačů

Snímače Baumer známe opravdu dobře, a proto jsme schopni vybrat ty nejvhodnější pro Vaši aplikaci. Disponujeme širokým výběrem optických i ultrazvukových odměřovacích snímačů, které umožňují digitální komunikací prostřednictvím rozhraní IO-link a s jejich pomocí zajistíme jak spolehlivé měření, tak i potřebná data pro následné vyhodnocení.

Bezpečný přenos získaných dat 

Jak už jsem zmínil, tak při složitějších měřeních, je potřeba využít více měřicích snímačů současně, a proto je potřeba zajistit spolehlivý přenos získaných dat do PC/PLC, k čemu skvěle poslouží IO-link Master. Ten od Baumeru je v nabídce s výstupními protokoly Profinet nebo Ethernet/IP, zároveň je možné použít i další protokoly jako je Modbus TCP, anebo OPC UA.

Zpracování dat a vyhodnocení měření na míru 

Kvalitně změřené hodnoty a bezpečný přenos dat jsou základem k finálnímu zpracování naměřených hodnot. Náročnost následných výpočtů je individuální. Někdy stačí pro výsledné vyhodnocení jednoduché porovnání nebo odečet naměřených hodnot z jednotlivých snímačů, jindy je potřeba použití náročnějších matematických výpočtů, jako je např. proložení naměřených hodnot přímkami, kružnicemi, definice základní plochy v prostoru a další, které pak otevírají nové možnosti k robustnímu vyhodnocení OK/NOK dílů.

Srozumitelný výstup na míru

Individuální jsou také potřeby na zpracování výsledků měření. K rychlému a spolehlivému výstupu je potřeba pár věcí správně naprogramovat, tak aby byl výstup pro obsluhující personál co nejsrozumitelnější a ovládání co nejjednodušší.

Nevadí, pokud nemáte pracovníky s dostatečnou časovou kapacitou na přípravu složitějších výpočtů nebo programování vyhodnocovacího softwaru. Rádi to zajistíme pro i Vás, protože naše práce nekončí jen dodávkou spolehlivých odměřovacích snímačů, ale komplexním vyřešením aplikace, pokud to naši zákazníci potřebují.

Pokud máte zájem o bližší informace nebo právě řešíte, jak zajistit spolehlivé odměřování ve Vašem provozu, neváhejte mě kontaktovat, rád zajistím optimální řešení na míru přímo pro Vás.

Ing. Martin Bulenínec
Ing. Martin Bulenínec
Vedoucí oddělení průmyslových snímačů a kamerových systémů
BAUMER | IOSS