Poptávka
+420 544 525 210
Napište nám

Jednoduchá a inteligentní kontrola profilu, která šetří čas, prostor i náklady.

Jednoduchá a inteligentní kontrola profilu, která šetří čas, prostor i náklady.

Potřebujete rychle zjistit, zda má váš produkt správné rozměry, zda na něm něco nechybí nebo nepřebývá? 

S tím vám spolehlivě pomohou nové profilometry od Baumeru.

V dnešní době se stále zvyšují nároky na kvalitativní kontrolu produktů během jejich výroby. Požadavky jsou čím dál více komplexnější, a to, co bylo doposud možné řešit jen složitými vyhodnocovacími systémy náročnými na prostor, čas pro nastavení a v neposlední řadě i vysokými finančními náklady, je nyní díky novým profilometrům Baumer OXM200 mnohem jednodušší, rychlejší a cenově dostupnější.

 

Chytré snímače Baumer OXM200 pro vyhodnocování profilu

Profilometr svítí laserovou linkou na kontrolovaný objekt a pomocí integrované optiky vyhodnocuje jeho 2D výškový profil. Prostřednictvím jednoduché webové aplikace se snadno a rychle nastaví, co se má na profilu zkontrolovat a snímač okamžitě vyhodnotí výsledek. Tak jednoduché to je!

Nepotřebujete žádnou externí vyhodnocovací jednotku, žádný složitý HW ani SW, vše je již integrováno do profilometru, a proto je schopen okamžitě poskytnout informaci, zda je všechno tak, jak má být, případně do jaké míry.

Nastavení snímače je opravdu jednoduché

Profilometr jen připojíte ethernetovým kabelem k počítači a přes jakýkoliv webový prohlížeč se připojíte k webserveru, který je integrován do snímače.

V intuitivním a přehledném nastavovacím prostředí ovládací aplikace si vyberete z velkého množství přednastavených kontrol a základních měření. Například najít hranu objektu, průměr kruhové části, nebo úhel naklonění.

Takových jednoduchých kontrol si můžete do profilometru nastavit až 7 podle vaší aktuální potřeby. Pokud se vám zdá 7 kontrol současně málo, snímač umožňuje uložit až 3 různé konfigurace, které mezi sebou můžete libovolně přepínat.

 

Ta hlavní výhoda ale nespočívá v samotném měření dílčích parametrů, nýbrž v možnosti navázat tyto kontroly na sebe. Jediným kliknutím tak naučíte profilometr sledovat objekt a provést kontrolu v místě, kde se objekt nachází. 

 

Kompaktní a prostorově nenáročný

Jednou z dalších velkých výhod tohoto snímače jsou jeho malé rozměry nejen funkční, ale i zástavbové. Zvlášť pokud jím má být osazeno robotické rameno. Menší profilometr znamená nižší hmotnost, co umožňuje použití robota s nižší nosností a tím i nižší cenou. Nehledě na to, že jeden profilometr Baumer OXM200 může nahradit více snímačů, držáků, kabelů a vstupů do PLC, což opět výrazně šetří náklady.

Jak nejlépe využít výsledky měření?

Chcete jen spouštět vyřazovací klapku a další programování vaší výrobní linky by bylo zbytečné? Není problém, můžete využít až 2 digitální výstupy a máte hotovo.

Potřebujete měřit vždy, když je díl v konkrétní pozici? Jednoduché, stačí připojit na triggrovací vstup snímač anebo enkodér a určit, po jaké vzdálenosti má snímač měřit. 

Chcete-li snímač během chodu linky přenastavovat, případně načítat naměřená data konkrétněji? Řešením je využití připojení přes některou z průmyslových sběrnic jako je Profinet, Modbus, OPC UA anebo IO-link, která vám to umožní.

A pokud by toto všechno nestačilo a chcete mít absolutní kontrolu nad vyhodnocením, je k dispozici i verze snímače, která vám pošle profil samotný v datovém formátu z kamery. Následnou kontrolu jednotlivých pixelů si pak můžete provést ve vašem vlastním systému dle svých potřeb.

 

Dostupné modely

  Typ  Rozsah (vzdálenost) Rozsah (šířka)
DATA | //moje_soubory_pro_clanky/novinky/profilometry_oxm200 | Baumer_OXM_200.png Baumer OXM200-R05A.001 50...150 mm  48...72 mm
DATA | //moje_soubory_pro_clanky/novinky/profilometry_oxm200 | Baumer_OXM_200.png Baumer OXM200-R10A.002  150...250 mm 75...125 mm
DATA | //moje_soubory_pro_clanky/novinky/profilometry_oxm200 | Baumer_OXM_200.png Baumer OXM200-R40A.003 100...500 mm  13...66 mm

 

 

Aplikační využití

  • Kontrola správného osazení součástek na deskách plošných spojů.
  • Kontrola naneseného objemu lepidla v několika místech vedle sebe.
  • Hledání správné pozice objektu pro navádění robota.
  • Kontrola kvality povrchu, aj.

 

Každá aplikace je jiná a každá má své řešení. A pokud právě řešíte, jak zajistit spolehlivé odměřování nebo detekci přítomnosti ve vašem provozu, neváhejte mě kontaktovat.

Rád vyberu optimální snímač na míru přímo pro vás.

 

Ing. Martin Bulenínec
Ing. Martin Bulenínec
Vedoucí oddělení průmyslových snímačů a kamerových systémů
BAUMER | IOSS