Poptávka
+420 544 525 210
Napište nám

Chytré kamery se schopností zachycení i zpracování obrazu bez externího počítače

Chytré kamery se schopností zachycení i zpracování obrazu bez externího počítače

Vysoce kvalitní snímání a výkonné zpracování obrazu přímo v těle průmyslové kamery bez potřeby jakéhokoliv externího počítače?

To není sci-fi, to je nová řada chytrých, volně programovatelných průmyslových kamer Baumer AX, které jsou určeny pro aplikace zpracování obrazu pomocí umělé inteligence (AI).

Vysoce kvalitní snímání a výkonné zpracování obrazu přímo v těle průmyslové kamery bez potřeby jakéhokoliv externího počítače? To není sci-fi, to je nová řada chytrých, volně programovatelných průmyslových kamer Baumer AX, které jsou určeny pro aplikace zpracování obrazu pomocí umělé inteligence (AI).

 

Tyto průmyslové kamery jsou schopné zachytit, a poté zpracovat obraz přímo v kameře. Kromě výkonných snímačů CMOS Sony obsahují také špičkové moduly NVIDIA Jetson Nano nebo Xavier NX, jejichž speciální jádro a grafické procesory umožňují implementaci systémů vyhodnocení využívajících umělou inteligenci. 

 

Kamerové systémy se využívají s cílem zajistit co nejpružnější a nejefektivnější výrobní procesy. Jejich základem jsou kvalitní, snadno použitelné a kompatibilní průmyslové kamery, výkonné průmyslové počítače pro zpracování obrazových dat a flexibilní programovací aplikace pro zajištění spolehlivého vyhodnocení. To vše Baumer kombinuje ve svých nových inteligentních kamerách řady AX.

Vyhodnocení přímo z kamery bez externího počítače

Nové kamery Baumer AX využívají výkonné snímače CMOS Sony s rozlišením 3,2 nebo 5 megapixelů, které umožňují zachytit až 77 snímků/s  s vysokou kvalitou obrazu a nízkou úrovní šumu. Současně obsahují špičkové moduly NVIDIA Jetson Nano nebo Xavier NX. Jejich speciální jádro a grafické procesory umožňují implementaci systémů založených na umělé inteligenci (AI). Výsledkem je, že pro zpracování obrazu již není potřeba samostatný počítač! To znamená mnohem flexibilnější a levnější integraci, protože šetří nejen prostor, ale i náklady na systém a zároveň zjednodušuje konstrukci systému.

Jednoduché, flexibilní a bezpečné používání algoritmů

Díky operačnímu systému na bázi Linuxu mohou uživatelé libovolně zvolit programovací jazyk a flexibilně používat knihovny pro návrh systému od dodavatelů třetích stran (API) a chráněným způsobem používat i vlastní algoritmy. 

Skvělá kvalita obrazu a plný výpočetní výkon

Aby byl veškerý výpočetní výkon k dispozici algoritmům pro zpracování obrazu, funkce založené na FPGA, jako je automatická expozice a vyvážení bílé, zajišťují nejlepší kvalitu obrazu pro příslušnou aplikaci. Krátké expoziční časy od 1 µs umožňují implementaci do rychlých a náročných aplikací. 

Zobrazit produktovou kategorii →

Rychlá a snadná integrace

Široká škála standardně kompatibilních rozhraní jako jsou Ethernet, RS232, USB 3.0 a HDMI maximálně usnadňují implementaci těchto průmyslových kamer do nových i stávajících systémů. Ke kameře jednoduše připojíte monitor, myš či klávesnici a její nastavení provedete ve velmi krátkém čase. Komunikaci s nadřazeným systémem umožňuje ethernetové rozhraní. V případě potřeby rozšíření úložného prostoru je možné využít slot pro SD kartu.

Spolehlivé i v náročných podmínkách

Kompaktní hliníkové pouzdro kamery s "C-mount" umožňuje jednoduché a standardní připojení optimálního objektivu. Díky čtyřem opticky odděleným napájecím výstupům a výstupnímu výkonu až 120 W (max. 48 V/2,5 A), lze externí osvětlení řídit přímo a hospodárně bez externích řídicích jednotek. Volitelně je také možné použít patentovaný systém ochranných tubusů, který spolehlivě ochrání kamery i objektivy v drsném průmyslovém prostředí až do stupně krytí IP 67. 

Široké aplikační využití

Bez jakéhokoliv omezení je možné kamery Baumer AX využít ve všech aplikacích, které pro vyhodnocení využívají umělou inteligenci napříč všemi průmyslovými odvětvími např. v logistice, potravinářství, elektrotechnickém průmyslu, ve sportu a mnoha dalších.

V případě zájmu o bližší informace, anebo o zpracování nezávazné cenové nabídky, mě neváhejte kontaktovat. Rád Vám navrhnu komplexní kamerový systém nebo modernizaci stávajícího.