Poptávka
+420 544 525 210
Napište nám

5 příležitostí pro značicí laser Gold Line MOPA

5 příležitostí pro značicí laser Gold Line MOPA

Zvažujete pořízení laserového zařízení? Váháte mezi standardním vláknovým laserem a verzí MOPA? Představíme Vám 5 aplikací, ve kterých MOPA laser určitě oceníte.

Laserové značení patří mezi stále se rozšiřující značicí technologie v mnoha průmyslových odvětvích. Právě kvůli schopnosti trvale označit i ty nejjemnější detaily, které jsou součástí identifikačních kódů, firemních log, složitých produktových označení, navíc s minimálními náklady na údržbu a provoz.

 

Při výběru laseru hraje zásadní roli, jaký materiál potřebujete označovat a jakého výsledku chcete dosáhnout, a proto Vám dnes představím:

1. Vysoce kontrastní značení plastových dílů bez nežádoucího napěňování

Pokud potřebujete docílit velmi kontrastního značení u plastových dílů, které bude dobře čitelné nejen okem, ale i strojově, je právě MOPA laser ideální volbou.

Na rozdíl od klasických vláknových laserů, umožňuje MOPA laser plynule měnit šířku pulzu světelného paprsku. Lze tak zvolit optimální dobu působení paprsku pro každý materiál. Právě kratší pulzy jsou výhodné pro označování plastových dílů, při nichž nedochází k nežádoucím efektům jako je "nekontrolovatelné" napěňování, vedoucí ke vzniku nežádoucích bublinek na povrchu, které ve výsledku zhoršují kontrast a čitelnost značení.

2. Hluboké značení kovových dílů bez nežádoucích opalů

Pokud potřebujete docílit opravdu hlubokého gravírování kovových dílů, můžete se při použití klasického vláknového laseru setkat s tvorbou nežádoucích "opálených" míst zejména v oblasti kontur značení. Tyto defekty mohou mít za následek zhoršení čitelnosti, ale i výrazné povrchové poškození, které je více citlivé ke vzniku korozi.

Při značení MOPA laserem je možné nastavit optimální šířku pulzu laserového paprsku, která umožní kontrolované gravírování bez nežádoucích defektů. 

3. Široká škála barevných odstínů značení na nerezových předmětech

Standardní vláknové lasery umožňují v režimu žíhání docílit změn v nerezovém povrchu, které mají za následek mírné "zbarvení" výsledného označení. Je možné takto označit díly nejen klasicky černým značením, ale docílit mírné barevné modifikace do různých odstínů jako je namodralá, nazelenalá, fialová apod. 

Pokud Vám tyto možnosti nestačí a potřebujete docílit jasnějších odstínů v mnohem širší barevné škále včetně červené, žluté či bílé, budete potřebovat právě MOPA laser.

4. Bílé a černé značení eloxovaného hliníku

Pokud standardní vláknový laser bez zaváhání označí všechny kovové předměty, pravděpodobně narazíte na jeho limity při označování dílů z eloxovaného hliníku. Při snaze označit tyto díly standardním laserem se značení "vypaluje" hlouběji do struktury povrchu za cenu porušení eloxované vrstvy. 

Použitím MOPA laseru je možné vyznačit vysoce kontrastní bílé i černé značení bez porušení eloxovaného povrchu.

5. Rychlejší značení = rychlejší produkce

V mnoha případech si pro značení dílů vystačíte se standardním vláknovým laserem, protože jeho využití je opravdu široké. Nicméně v některých provozech je enormní tlak na rychlost a efektivitu. Můžete díly vyrábět velkou rychlostí, nicméně ve výslednou rychlost produkce ovlivní nejpomalejší operace výrobního procesu. Při aplikaci obsáhlých nebo velkých značení na výrobky je potřeba počítat s tím, že označení bude určitou dobu trvat.

Další plusovým bodem pro MOPA laser je právě podstatné zkrácení značicí doby v porovnání se standardními lasery a to až o polovinu.  

Značicí vláknový laser Gold Line MOPA

Rád bych Vám představil náš, univerzálně použitelný značicí laser Gold Line MOPA, který spolehlivě zvládne i ty nejnáročnější značicí úlohy. 

Můžete si vybrat

  • variantu provedení, která Vám bude nejlépe vyhovovat (kabinové provedení stolního pracoviště, integrace do Vaší výrobní linky, anebo v provedení jednoúčelového značicího zařízení přesně na míru Vašim výrobkům),
  • velikost značicí plochy z několika variant dle Vaší potřeby.

Výhody

  • univerzální a spolehlivé značicí zařízení pro kontrastní a rychlé značení textů, 1D a 2D kódů, grafických prvků
  • bezúdržbová technologie s minimálními provozními náklady vhodná pro 24-hodinový provoz 
  • výborný poměr ceny a výkonu

Pokud máte zájem o bližší technické informace o produktu klikněte sem >>>

Pokud máte zájem o zaslání nezávislé cenové nabídky, neváhejte mě kontaktovat, rád Vám ji zpracuji.

Milan Kostečka
Milan Kostečka
Vedoucí oddělení inkoustového, laserového a elektrochemického značení
REA JET | LASEREVO | SCHILLING