Poptávka
+420 544 525 210
Napište nám

1 snímací vzdálenost pro různé kovy

1 snímací vzdálenost pro různé kovy

Induktivní snímače Baumer s Faktorem 1 umožňují detekovat různé kovové materiály. Navíc oproti standardním snímačům detekují objekty i z hliníku nebo mosazi na větší vzdálenosti bez nutnosti přenastavení!  

Induktivní senzory jsou velmi často základem spolehlivého řízení strojů a systémů. Při jejich implementaci je potřeba zohlednit, že odezva různých kovových materiálů je odlišná. V praxi to znamená, že standardní snímače spolehlivě detekují předměty z oceli na větší vzdálenost, než například součásti z hliníku nebo mosazi. Ty vyžadují podstatné zkrácení vzdálenosti od snímače, což vede k nutnosti přenastavit snímač pokaždé, když dojde ke změně materiálu u detekovaného předmětu.

S induktivními snímači Baumer s Faktorem 1 žádné přenastavování už řešit nemusíte

Jedná se snímače, které jsou schopny detekovat předměty z různých kovů z jedné, konstantní vzdálenosti. 

 

Nižší riziko poškození

I v případě, že je třeba zpracovávat pouze jeden materiál, zejména u neželezných kovů nebo neferomagnetických kovů, je snímač s Faktorem 1 spolehlivou volbou. Zatímco u běžných senzorů se měřicí nebo spínací vzdálenost zkracuje až o 70 %, senzory s Faktorem 1 s větším měřicím rozsahem lze namontovat dále, čímž se snižuje riziko poškození snímače.

 

Nejrychlejší ve své třídě

Snímače Baumer s Faktorem 1 se vyznačují velmi vysokou rychlostí spínání (až 3 kHz). Zajišťují spolehlivý provoz i při nejvyšších rychlostech. Jejich poměr snímací vzdálenosti a rychlosti je bezkonkurenční.

Přesnost polohování na 1 mikron

Induktivní snímače vzdálenosti s analogovým výstupním signálem umožňují polohování objektu s přesností na jeden mikron, a také detekci nevyváženosti, opotřebení, deformace nebo roztažnosti materiálu.

Varianty

Společnost Baumer nabízí snímače s Faktorem 1 ve velikostech od 6,5 mm do M18 s maximální spínací vzdáleností 10 mm. Měřicí verze s měřicím rozsahem 8 mm je v současné době k dispozici ve velikosti M18.

Aplikační využití

V oblíbené velikosti M18 nabízí společnost Baumer snímače s Faktorem 1 s analogovým výstupem, který poskytuje napětí 0 až 10 V v závislosti na měřené vzdálenosti. Díky tomu může snímač detekovat nevyváženost rotujících dílů nebo odchylky v tloušťce materiálu kovových dílů, a to až do vzdálenosti 8 mm. Žádný jiný indukční snímač na trhu nenabízí takovou přesnost ve spojení s výhodami technologie "Faktor 1". Díky rozsáhlým možnostem nastavení prostřednictvím digitálního vstupu může uživatel přizpůsobit rozsah měření svým požadavkům.

 Výhody induktivních snímačů Baumer s Faktorem 1

  • Maximální flexibilita při konstrukci a instalaci.
  • Velká a konstantní vzdálenost snímání od jakéhokoli kovu.
  • Kratší doba instalace díky minimální nutnosti přizpůsobení.
  • Snadné zarovnání díky velké snímací vzdálenosti.
  • Umožňuje redukovat rozmanitost snímačů, protože stejný snímač bude odpovídat různým aplikacím.
  • Navíc výchozí kalibrace a integrovaná teplotní kompenzace zaručují nízké odchylky jednotlivých výrobních sérií snímačů a zanedbatelný vliv teploty.

V případě zájmu Vám rád poskytnu bližší informace.

Ing. Martin Bulenínec
Ing. Martin Bulenínec
Vedoucí oddělení průmyslových snímačů a kamerových systémů
BAUMER | IOSS