Poptávka
+420 544 525 210
Napište nám

Málo místa a hodně muziky! Snímače Baumer O200.

Málo místa a hodně muziky! Snímače Baumer O200.

Možná právě teď řešíte, jak detekovat přítomnost objektů i na větší vzdálenost a přitom máte velmi omezený prostor pro umístění potřebného snímače. Navíc jsou vaše produkty světlé, velmi lesklé, transparentní nebo naopak extrémně tmavé a vy očekáváte spolehlivé výsledky. 

Máme pro vás řešení - novou řadu miniaturních optických snímačů Baumer O200.

 

 

Miniaturní optické snímače BAUMER O200 nabízí prostorově nenáročné a mimořádně spolehlivé řešení detekce.

Tuto řadu tvoří aktuálně desítky snímačů, které se liší principem snímání, zdrojem světelného paprsku, dosahem a dalšími parametry, ale výhody mají společné.

Spolehlivá detekce nezávisle na barvě objektu i na okolních světelných podmínkách.

Snímací vzdálenost nastavíte pouze jednou a nebudete ji muset přenastavit pokaždé, když změníte barvu detekovaného objektu. 

Není nutné žádné speciální zakrytování, protože snímače mají extrémně vysokou imunitu vůči okolnímu osvětlení. Navíc to umožňuje instalaci snímačů O200 blízko sebe, protože nedochází ke jejich vzájemnému světelnému ovlivňování.

V jednoduchosti je krása ...

Dali jsme si záležet, aby použití těchto snímačů bylo pro každého co nejjednodušší. 

Jednoduchá integrace

Pro optimální umístění snímače do zařízení je konstruktérům nápomocný 3D model každého snímače včetně zobrazení zafokusovaného paprsku. Mohou si tak ihned ověřit, že vybrali snímač s nejvhodnějším parametry pro danou aplikaci. 

Jednoduchá instalace

Pro snadnou instalaci jsme integrovali závit M3 přímo do pouzdra snímače, který zjednodušuje a zrychluje personálu údržby montáž. Navíc je možné využít i širokou škálu příslušenství pro upevnění v různých polohách. 

Jednoduché nastavení parametrů

Parametry je možné flexibilně nastavovat pomocí funkce qTeach nebo přes IO-Link.

K nastavení snímače pomocí funkce qTeach potřebujete jen pár sekund. Pomocí libovolného kovového předmětu snímač jednoduše, rychle a bezdotykově naučíte. 

Přenášení konfigurace snímače přes IO-Link má velkou přidanou hodnotu například pokud používáte více snímačů pro provádění stejného úkolu (v rámci jedné nebo více výrobních linek). Nastavení parametrů nemusíte dělat opakovaně u každého snímače, ale hromadně prostřednictvím IO-link Masteru.

Aktuální nastavené parametry jsou uloženy přímo ve snímači a současně v IO-Link Masteru, což umožňuje například snadnou výměnu snímače, bez nutnosti opětovného nastavování parametrů u nového snímače. Parametry z IO-Link Masteru se automaticky přenesou i na tento nový snímač, čímž je okamžitě připraven k použití.

Všestranné aplikační využití

Velká variabilita snímačů této řady, miniaturní rozměry, opravdu jednoduché použití a jedinečné parametry, umožňují široké využití například v robotice, při výrobě strojů, polovodičových součástek, ale i v jakémkoliv jiném průmyslovém oboru.

Základní typové rozdělení snímačů O200

Podle typu snímání lze rozdělit řadu na 4 skupiny:

  • difusní snímání s potlačeným pozadím
  • na odrazku,
  • SmartReflect® (na odrazku bez odrazky),
  • a vysílač/přijímač.

Podle světelného zdroje je možné vybrat z verzí světla:

  • červená LED
  • PinPoint LED

Bližší informace ke stažení naleznete zde stáhnout produktový list.
 
Přehled produktů ze série Baumer O200 naleznete v kategorii miniaturních optických snímačů.
 
Pokud potřebujete pomoci s výběrem toho nejvhodnějšího typu pro vaši aplikaci nebo byste si rádi snímač vyzkoušeli přímo ve vašich provozních podmínkách, neváhejte mě kontaktovat.
 
Rád Vám s výběrem pomohu.
 

Ing. Martin Bulenínec
Ing. Martin Bulenínec
Vedoucí oddělení průmyslových snímačů a kamerových systémů
BAUMER | IOSS