Poptávka
+420 544 525 210
Napište nám

Jednoduché a spolehlivé měření vzdálenosti v extrémních podmínkách.

Jednoduché a spolehlivé měření vzdálenosti v extrémních podmínkách.

Jak bezpečně předejít kolizím v náročném prostředí, kde je například vysoká teplota, mlha nebo vítr?

Pokud vás zajímá, jak spolehlivě zajistit měření vzdálenosti anebo výšky i v těchto náročných podmínkách, podívejte se na několik vybraných aplikací a jedno velmi snadné řešení.

 

 

Potřebujete zajistit bezpečnou vzdálenost?

Při manipulaci s objemnými předměty pomocí portálových jeřábů bývá docela rušno. Obsluha jeřábu se musí soustředit nejen na bezpečnou manipulaci s břemenem, ale také monitorovat vše, co se děje v jejím bezprostředním okolí. Musí mít přehled o tom, kde se pohybují další jeřáby, aby nedošlo k nežádoucí kolizi. Zvlášť náročné to může být za snížené viditelnosti v mlze nebo při velké prašnosti.

Pokud dokážete spolehlivě změřit vzdálenost okolních objektů, můžete obsluhu včas upozornit, případně úplně zastavit pohyb jeřábu a zabránit tak nežádoucí kolizi.

Na tyto úkoly lze použít ultrazvukové nebo optické snímače, ale jejich spolehlivost se výrazně snižuje, pokud je mezi snímačem a objektem sálavé teplo, za větrného počasí anebo za snížené viditelnosti. 

Podobné je to i u dalších aplikací, ve kterých je důležité zajištění bezpečné vzdálenosti, například pro nastavení vzdálenosti mycích kartáčů v myčkách vozidel nebo při regulaci výšky ramen lodních jeřábů aj.

Jak na to:

Pro tyto aplikace jsou ideálním řešením radarové snímače Baumer RR30, které mají dosah až 40 metrů a náročné okolní podmínky stabilitu jejich signálu neovlivňují.

Odolné nerezové pouzdro s krytím IP68 a IP69K vyrobené ve standardu Baumer proTect+, velmi rychlá odezva a stabilita signálu i v extrémně náročném prostředí. Navíc díky funkci Teach-in si můžete nastavit měřicí rozsah snímače dle vašich potřeb a využít jen tu část rozsahu, která je pro vás zajímavá.

Jestliže potřebujete znát přesnou vzdálenost, můžete použít proudový nebo napěťový výstup anebo komunikaci přes RS485. Každá z těchto alternativ má i digitální výstup pro případ, že vás zajímá jenom dosažení kritické vzdálenosti. Veškerá elektronika je uvnitř snímače, takže postačí jen připojovací kabel s konektorem M12.
 

Přejít do sekce produktů >>>

Potřebujete kontrolovat optimální hloubku orby nebo výšku asfaltového koberce?

Nutnost maximálně zefektivnit výrobu se nevyhýbá ani zemědělství nebo stavebnictví, a proto vede k modernizaci těchto strojů. Čím je optimálnější nastavení techniky, tím jsou vynaložené náklady využity efektivněji.

Snímače určené k integraci do zemědělských strojů lze využít například pro měření hloubky vyorané brázdy a následnou optimalizaci nastavení pluhu nebo zásobníku pro sadbu. Jedním radarovým snímačem je možné změřit současně výšku terénu i výšku rostlin. Získáte tak dvě informace najednou, které vám usnadní optimální nastavení žacího zařízení. Také si můžete vybrat snímač se speciální úpravou pro postřikovací stroje, rozptylovaný postřik pak nebude ovlivňovat kvalitu měření.

Snímače do stavebních strojů 

Podobně jako zemědělské stroje, musí i stavební technika odolávat náročným venkovním podmínkám. Okolní teplota ani sluneční svit nesmí ovlivňovat spolehlivost měření např. výšky podvozku od vozovky nebo vysunutí plošiny, anebo výšku vrstvy při nanášení asfaltu.

Můžete tak regulovat procesy, aby byla jejich stabilita maximální a vaše náklady minimální.

Jak na to?

Použitím radarových odměřovacích snímačů Baumer R600, které jsou určené pro integraci do zemědělských, stavebních a jiných nákladních vozů.

Velmi odolné plastové pouzdro snímače a ochrana čela snímače, umožňují spolehlivé měření vzdálenosti i v náročných provozních podmínkách. V případě znečištění je lze čistit tlakovým proudem vody z jakékoliv strany. 

A protože se jedná o snímače určené k instalaci do automobilů, je samozřejmostí připojení pomocí sběrnice CAN a konektorem AMPSEAL 16.

Přejít do sekce produktů >>>

Výhody radarových snímačů

  • Konstrukční řešení vhodné pro extrémní podmínky, od -40 do 70 °C, ochranné krytí  IP68 / IP69K, odolnost proti poškození v souladu proTect+).
  • Stabilní signál i v náročném prostředí, nezávislý na světelných podmínkách a znečištění.
  • Maximální chemická odolnost - tělo snímače z nerezové oceli s certifikátem Ecolab a povrch z termoplastického polyetherimidu (PEI).
  • Jednoduchá a všestranná instalace.  Díky velmi malému provedení jsou vhodné i pro velmi omezené instalační prostory.
  • Rychlé měření a reakce na změny polohy, extrémně krátké reakční doby.

Každá aplikace je jiná a každá má své řešení. A jestli právě řešíte, jak zajistit spolehlivé odměřování ve vašem provozu, neváhejte mě kontaktovat.

Rád vyberu optimální snímač na míru přímo pro vás.

 

Ing. Martin Bulenínec
Ing. Martin Bulenínec
Vedoucí oddělení průmyslových snímačů a kamerových systémů
BAUMER | IOSS