Poptávka
+420 544 525 210
Napište nám

Nové snímače Baumer pro snadné a efektivní měření mechanického napětí ve vnitřních průmyslových aplikacích

Nové snímače Baumer pro snadné a efektivní měření mechanického napětí ve vnitřních průmyslových aplikacích

Potřebujete měřit velká zatížení strojních součástí a hledáte způsob jak snadno a efektivně implementovat vhodnou senzoriku do Vašich zařízení? Seznamte se s novými snímači od Baumeru, které Vám to umožní.

Měření zatížení se v praxi provádí dvojím způsobem. Buď pomocí snímačů síly, které se instalují a také měří přímo v ose působení sil, anebo nepřímo prostřednictvím snímačů mechanického napětí. Tyto snímače se připevňují na povrch příslušné součásti a měřením povrchového napětí umožňují přesné stanovení zatěžující síly.

Kdy zvolit snímač napětí pro měření síly?

Tyto snímače jsou vhodné zejména v případech, kdy potřebujeme měřit velké síly působící na velké konstrukce, řádově nad 10 kN. Své uplatnění také nalézají v aplikacích, ve kterých není dostatečný prostor pro instalaci snímače přímo v ose silového působení. Navíc pro jejich instalaci nejsou nutné žádné složité a cenově nákladné úpravy, a proto je jejich použití i nákladově efektivní.

Nové snímače napětí Baumer DST76 a DST53 s rozhraním IO-link

Obě řady snímačů jsou určeny pro vnitřní průmyslové aplikace. Baumer DST76 je nový standardní snímač, který nabízí specificky přizpůsobitelný rozsah měření až do ± 500 µm/m. Zároveň poskytuje cenově výhodnou možnost řešení pro širokou škálu aplikací na měření síly.

Dalším novým typem je výkonný model Baumer DST53, který rozšiřuje specificky nastavitelný rozsah měření až na ± 2000 µm/m a jeho nízká tuhost má za následek minimální vliv na konstrukci strojů.

Snímač jednoduše přizpůsobíte Vašim specifickým potřebám

IO-link umožňuje uživatelům efektivněji provozovat svoje stroje a zařízení prostřednictvím široké nabídky doplňkových funkcí. Výhod těchto funkcí je možné využít při použití konvenčního i analogového výstupu.

Aplikační využití

Ani jedna z verzí neobsahuje silikon a díky tomu jsou vhodné pro široké spektrum aplikací ve strojírenství. Jsou vhodnou součástí například lisů, ohýbacích strojů, zařízení na ohýbání plechů, automatů pro tvarování za tepla nebo pro svařování plechů aj.

Pokud máte zájem o bližší informace nebo právě řešíte, jak zajistit spolehlivé měření sil ve Vašem provozu, neváhejte mě kontaktovat, rád vyberu optimální snímač na míru přímo pro Vás.

Ing. Martin Bulenínec
Ing. Martin Bulenínec
Produktový specialista
Průmyslové snímače Baumer