Partner v průmyslové automatizaci

Naše produkty najdou uplatnění v průmyslové automatizaci, identifikaci
zboží, značení výrobků, v procesních a technologických linkách.

AJP-tech Průmyslové senzory, značení a výroba JÚS

Úvod > Novinky > Rychlá, spolehlivá a úsporná kontrola...

Rychlá, spolehlivá a úsporná kontrola rozměrů!

Kvalitativní kontrolu rozměrových parametrů výrobků je možné zajistit mnoha způsoby. Můžete využít nákladné řešení prostřednictvím konvenčních profilových snímačů nebo složité 3D laserové snímače, které vyžadují speciální nasvětlení a také nákladný a složitý externí vyhodnocovací software.


Zajímavou alternativou je skupina speciálních optických snímačů

Baumer PosCon

inteligentní, předkonfigurované a z výroby nakalibrované snímače šířky, výšky a profilu, které jsou speciálně přizpůsobeny aplikacím, jako jsou:

- Měření polohy hrany

- Měření šterbiny

- Měření šířky

- Měření průměru rotačních dílů

- Měření výšky dílu

- Měření profilu (max/min hodnota, delta, střední hodnota)

- Měření lesklých nebo velmi drsných povrchů
Jednoduché a přesné vyhodnocení

Snímače PosCon poskytují přesné výsledky měření pro přímé vyhodnocení bez složitých datových mračen nebo drahého externího vyhodnocovacího softwaru, rozlišení je dle typu měření a snímače od 4 µm.


Rychlá instalace, intuitivní ovládání a okamžité zobrazení naměřených hodnot v milimetrech

Snímače PosCon pracují bez odrazky a přídavného světla a mohou být nastaveny a uvedeny do provozu rychle díky viditelné laserové linii a opticky zarovnávané ose. Další výhodou snímačů je, že měřené hodnoty jsou zobrazeny na vestavěném displeji přímo v milimetrech. Hodnoty mohou být dále okamžitě zpracovány v řídicím systému. Díky mnohabodovému měření a inteligentní analýze umožňují senzory PosCon efektivní měření nebo přesné polohování nástrojů nebo robotů ve výrobě, mezioperační kontrole nebo finální rozměrové kontrole dílu.


Kdo nejvíce ocení

Dnes se oblasti použití zaměřují především na oblast automobilového průmyslu, jakož i na zpracovatelský průmysl v oblasti kovů a plastů. Kromě toho mohou být senzory PosCon s aplikací kontroly a třídění také použity v obalovém a farmaceutickém průmyslu. Ale samozřejmě, že jsou vhodné i pro všechna ostatní průmyslová odvětví.


Více informací na zavolanou