Partner v průmyslové automatizaci

Naše produkty najdou uplatnění v průmyslové automatizaci, identifikaci
zboží, značení výrobků, v procesních a technologických linkách.

AJP-tech Průmyslové senzory, značení a výroba JÚS

Úvod > Novinky > Malé průmyslové kamery Baumer CX

Malé průmyslové kamery Baumer CX

Baumer pokračuje v rozšíření úspěšné řady kamer CX s nejnovějšími CMOS senzory a rozlišením až 12 megapixelů. Nyní došlo k uvolnění firmwaru 2, který urychluje zpracování obrazu na více než 1000 fps výběrem ROI (oblast zájmu). Nový standardně kompatibilní sekvencer, ve spojení se stávajícím režimem sériového snímání, otevírá prakticky neomezené možnosti v dynamických aplikacích.


Díky senzorům ON Semiconductor PYTHON jsou vybrané pixely čteny nejen vertikálně, ale také horizontálně při zvýšené rychlosti, což vede k výrazně vyššímu počtu snímků. CX kamery v kompaktním pouzdře 29 x 29 mm se senzory PYTHON od VGA až po 5 megapixelů nyní ještě účinněji řeší dynamické úkoly kontroly při balení, v potravinářském a nápojovém průmyslu, v medicínských technologiích a mnoha dalších odvětvích.


Nový sekvencer umožňuje změnu nastavení kamery během získávání sekvence snímků. To je možné i při maximální rychlosti snímače a nezávisle na propustnosti sběrnice díky režimu burst a integrované paměti.

Např. při kvalitativní kontrole skel lze pomocí kamerových výstupů ovládat různé typy osvětlení tak, aby bylo možné synchronizovat časy expozice s každým získaným obrazem. Je také možná volba velikosti nebo polohy ROI pro ty případy, kde se detekovaný objekt pohybuje.


Nová verze firmwaru 2 je k dispozici pro všechny modely fotoaparátů CX s rozlišením od VGA do 12 megapixelů, které zahrnují senzory Sony Pregius a ON Semiconductor PYTHON a rozhraní GigE a USB 3.0. Integrace kamery je snadná a pohodlná, jako vždy pomocí Baumer GAPI SDK.


                                                                 Zjistěte, jakou flexibilitu vám umožní kamery Baumer řady CX a podívejte se na produktové videoPokud máte zájem o detailní produktové informace nebo cenovou nabídku, kontaktujte přímo naše obchodně-technické zástupce.