Partner v průmyslové automatizaci

Naše produkty najdou uplatnění v průmyslové automatizaci, identifikaci
zboží, značení výrobků, v procesních a technologických linkách.

AJP-tech Průmyslové senzory, značení a výroba JÚS

Úvod > Novinky > Ethernetový enkoder EAL 580

Ethernetový enkoder EAL 580

Nejnovější generace absolutní enkoderů s komunikačním rozhraním Ethernet a ve velmi kompaktním provedení s výborným poměrem cena/výkon

Specialista na enkodery – společnost Baumer -  představuje mimořádně kompaktní a prostorově úspornou konstrukci ethernetových enkoderů.  Současně je tato inovativní konstrukce spojena i s použitím nejnovějších komunikačních technologií. V enkoderech je použita mnohokrát provozovně odzkoušená technologie OptoTurn®, která pracuje s optickým systémem jedno- i víceotáčkového polohování, a současně zajišťuje nejvyšší přesnost a současně i vysokou odolnost magnetickým polím.

S nejmenší zástavbovou hloubkou ve skupině ethernetových enkoderů, v pouzdrech rozměrové třídy průměru 58 mm, nabízí nejvýhodnější podmínky pro prostorově úsporné zabudování do zařízení. Prostorově výhodnou montáž zajišťuje i vyvedení konektorů v radiálním směru, díky kterému není třeba pro připojení používat úhlové konektory.

EAL 580 je jediným, takto kompaktním enkoderem, ve své třídě, který je dodáván s průchozí dutou hřídelí a je k dispozici ve verzích s upínacími kroužky buď na „straně A“ nebo  na „straně B“.  Z hlediska mechanické montáže jsou k dispozici různé průměry hřídelů až do 15 mm. Tím je umožněna nejoptimálnější integrace enkoderu na hřídel pohonu, což šetří dodatečné konstrukční i montážní díly. Enkodery EAL580 s rozhraním Profinet jsou nejdůležitější. Další rozhraní Ethernet jsou z hlediska implementace okrajové.

Díky použití nejnovějších komunikačních technologiíí jako je, sběrnicí Profinet podporovaný, MRP (Media Redundancy Protocol), přispívá tato nová série kompaktních enkoderů rozhodujícím podílem k vysoké provozní připravenosti strojů a zařízení.

Dále EAL580 podporuje LLDP (Link Layer Discovery Protokol) s jehož pomocí je na minimum zkrácena případná výměna poškozeného enkoderu. Znamená to, že výměně za shodný kus v rámci sítě, nemusí předcházet naprogramování na požadované parametry, ale dojde k němu automaticky výměnou informací v rámci sítě.

Nové  absolutní enkodery řady EAL 580 s rozhraním Profinet navíc, jako  jedné na trhu, podporují komunikační  standard OPC UA. Toto, na platformě nezávislé a škálovatelné provedení, otvírá prostor ke snadnému přizpůsobování budoucím změnám architektury a tím vytváří podmínky k bezpečné a spolehlivé  výměně dat, bez ohledu na měnící  se požadavky nadřízených  systémů.

Veškeré výše uvedené parametry předurčují enkodery EAL 580 k optimálnímu využití pro aplikace v Industry 4.0.

Produktový list ke stažení zde: